zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme vynikající akční RPG Vagrant Story

PlayStation 3 PSOne PSP

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Když v naší redakci řeknete magická slova „Vagrant Story,“ najdete několik párů očí, které se nostalgicky rozslzí a začnou podvědomě mačkat tlačítka na gamepadu. Tohle akční RPG vyšlo v roce 2000 na PlayStation a bylo v něm tolik zajímavých nápadů a novinek, že se velmi rychle stalo takřka kultovní záležitostí. Ostatně, patří mezi 25 her, kterým ve své dosavadní historii dal prestižní herní magazín Famitsu plné hodnocení 40/40. Co je na Vagrant Story tak výjimečného vám dnes předvedou Honza Olejník a Petr Poláček.

První, co vás po spuštění hry zaujme, je nápaditý a originální soubojový systém, který stojí na pauzování akce a řetězení komb. Vagrant Story skvěle spojuje boje a řešení puzzlů. Nejde o RPG klasického střihu, zapomeňte na nějaké obchody a NPC, agent, pardon, Riskbreaker Ashley Riot se na své cestě spoléhá jen na to, co si vyrobí a co se naučí.

Příběh se odehrává v městě Leá Monde, v království Valendie, které je sužované občanskou válkou. Ashley je členem rytířského řádu, který má dohlížet na pořádek a aktuálně jde po stopě Sydneyho Lasstarota, vůdce náboženského kultu. Jak byste ale čekali, situace se trochu zamotá… Náš Retro GamesPlay ji sice nestihne rozmotat, ale možná vás inspiruje k tomu, abyste se do hry pustili sami.

Toto a další videa můžete sledovat i na našem YouTube kanále.

Tagy: akční fantasy RPG gamesplay

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.