zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme taktickou tahovku Incubation: Time Is Running Out

PC

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Série tahových strategií Battle Isle od německého studia Blue Byte si zejména v Evropě získala postupem let solidní renomé a počtený zástup fanoušků, které museli tvůrci zaskočit, když namísto regulérní čtyřky vydali spin-off Incubation: Time is Running Out. Jasně, opět jde o tahovku, ale už to není strategie, nýbrž taktická tahová akce v plně 3D provedení, která se „jenom“ odehrává v reáliích série Battle Isle. Kdo ale v roce 1997 dokázal žánrový skok překousnout, musel být velmi příjemně překvapený – Incubation totiž nabídla nejenom na svou dobu propracovanou grafiku (s podporou prvních 3D akcelerátorů), ale svěží taktickou hratelnost s řadou prvků, které se dají označit za hardcore. Omezené množství nábojů a přehřívání zbraní nevyjímaje. Pojďme se ale na Incubation podívat komplexně v dalším retro gamesplayi, aby bylo jasné, proč se podle dobových ohlasů jednalo o jednu z nejlepších taktických her roku 1997.

Design jednotlivých misí a výše zmíněná či jiná omezení znamenala, že Incubation občas připomínala až puzzle hru. Byl to boj o nejlepší řešení každé situace s co nejmenšími ztrátami. A byl to boj, kterému nechyběla tísnivá a někdy až hororová atmosféra, což u tahovek nebývá zrovna běžné. Incubation také velmi často čelila srovnání s XCOM sérií, z čehož také pramenila kritika, že oproti kultovní tahovce od Microprose je hra od Blue Byte příliš holá na herní prvky a mechanismy. Obě hry se však, nad rámec základní podobnosti, srovnávají jen obtížně. Jejich cíle jsou přeci jenom odlišné, jak si předvedeme.

Tagy: retro gamesplay

Zdroje: Vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.