zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme taktickou tahovku Incubation: Time Is Running Out

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Série tahových strategií Battle Isle od německého studia Blue Byte si zejména v Evropě získala postupem let solidní renomé a počtený zástup fanoušků, které museli tvůrci zaskočit, když namísto regulérní čtyřky vydali spin-off Incubation: Time is Running Out. Jasně, opět jde o tahovku, ale už to není strategie, nýbrž taktická tahová akce v plně 3D provedení, která se „jenom“ odehrává v reáliích série Battle Isle. Kdo ale v roce 1997 dokázal žánrový skok překousnout, musel být velmi příjemně překvapený – Incubation totiž nabídla nejenom na svou dobu propracovanou grafiku (s podporou prvních 3D akcelerátorů), ale svěží taktickou hratelnost s řadou prvků, které se dají označit za hardcore. Omezené množství nábojů a přehřívání zbraní nevyjímaje. Pojďme se ale na Incubation podívat komplexně v dalším retro gamesplayi, aby bylo jasné, proč se podle dobových ohlasů jednalo o jednu z nejlepších taktických her roku 1997.

Design jednotlivých misí a výše zmíněná či jiná omezení znamenala, že Incubation občas připomínala až puzzle hru. Byl to boj o nejlepší řešení každé situace s co nejmenšími ztrátami. A byl to boj, kterému nechyběla tísnivá a někdy až hororová atmosféra, což u tahovek nebývá zrovna běžné. Incubation také velmi často čelila srovnání s XCOM sérií, z čehož také pramenila kritika, že oproti kultovní tahovce od Microprose je hra od Blue Byte příliš holá na herní prvky a mechanismy. Obě hry se však, nad rámec základní podobnosti, srovnávají jen obtížně. Jejich cíle jsou přeci jenom odlišné, jak si předvedeme.

Tagy: retro gamesplay

Zdroje: Vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.