zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme stealth akci Syphon Filter z PlayStation 1

Android PSOne

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Přestože série Syphon Filter nikdy nepřekročila hranice PlayStation platforem a nestal se z ní globální hit, někdejší majitelé první verze konzole PlayStation vzpomínají na dobrodružství Gabriela Logana s láskou. Přestože hra, respektive celá série, získala časem neprávem nálepku „zápaďáckého“ klonu Metal Gear Solid, nabídla už v prvním díle hráčům příběhově napínavou a herně zajímavou kombinaci stealthu, střílečky a akční adventury, která s dílem Hidea Kojimy neměla nikdy nic moc společného. Snad jen výraznou hlavní postavu, kterou si představíme v našem retro gamesplayi.

Přestože minimálně první dva díly Syphon Filter byly nejenom hráči dobře přijaté, ale navíc komerčně úspěšné, zpočátku byla větší než velká šance, že hra nikdy nevyjde. Kombinace nezkušeného studia, plného nezkušených vývojářů, kteří nikdy nedělali akční hru s příběhem, málem vyústila ve zrušení hry – několikrát. Nakonec ale vyšla a zaujala. Bude zajímavá i po více než 18 letech od vydání? Přesvědčit se můžete sami.

Tagy: stealth gamesplay

Zdroje: vlastní

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.