Druhou hratelnou postavou adventury Detroit: Become Human je policejní android Connor
zdroj: Archiv

Druhou hratelnou postavou adventury Detroit: Become Human je policejní android Connor

14. 6. 2016 11:15 | Video | autor: Aleš Smutný |

Už je jasné, že sci-fi Detroit: Become Human, půjde ve šlépějích Heavy Rainu. Po loňském představení androidky Kary se ukázala další hratelná postava, policejní android Connor, který je programovaný na lov nebezpečných deviantů. Tvůrci konstatují, že vaše rozhodnutí budou formovat další vývoj hry a klidně se může stát, že jedna z hlavních postav zemře a děj poběží dál. Jasně to demonstruje nové video, které představuje krizovou situaci s rukojmí a Connor se v sérii hráčských rozhodnutí snaží situaci vyřešit.

Studio Quantic Dream opět sází na metodu, kdy de facto hrajete příběh a píšete si vlastní scénář. Příběh budoucnosti, v níž se androidi probouzí z role předmětů a otroků do stavu myslících živých bytostí, si prohlédnete z několika úhlů pohledu. Prozatím byli představeni jen dva androidi, uprchlice Kara a vyšetřovatel Connor, ale vsadím se, že se mezi hlavními postavami objeví i nějaký člověk.

Vizuálně vypadá Detroit: Become Human opravdu působivě. Ostatně, David Cage pracuje s vylepšenou technologií, s níž vytvořil v Beyond: Two Souls doslova virtuální kopie Ellen Page a Willema Defoe. Právě realistické znázornění emocí v tváři je klíčové pro tvůrčí záměr studia. Ve videu představená síť voleb a možností vypadá skvěle, byť de facto může situace skončit jen pár možnými konci – únosce, jak se zdá pokaždé zemře, je jen otázka, zda zemře i Connor a nebo rukojmí. To přirozeně omezuje počet proměnných s nimiž bude muset scénář počítat.

Koncepčně zní Detroit velmi nadějně, protože dobře odvyprávěný větvený příběh, v němž na vašich volbách opravdu záleží, je vždy lákavý. Nicméně, po předchozích zkušenostech s tvorbou Quantic Dream se mám na pozoru. Zatímco Heavy Rain dopadl velmi dobře, Beyond z hlediska hratelnosti i zápletka klopýtala a nakonec děj pohřbila v záplavě absurdních prvků. Do finálního verdiktu je ale podle všeho hodně daleko, tvůrci sami říkají, že mají před sebou ještě hodně práce. Detroit: Become Human vyjde na PS4 nejspíš až příští rok.

zdroj: Archiv

Nejnovější články