Vývojářské kity pro Playstation 3 dorazily do Brna
zdroj: tisková zpráva

Vývojářské kity pro Playstation 3 dorazily do Brna

15. 8. 2006 20:20 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Společnost Illusion Softworks dnes tiskovou zprávou oznámila, že získala od vydavatele Take 2 tři vývojářské kity pro herní konzoli Sony Playstation 3.

Tato zařízení spolu s odpovídajícím softwarovým vybavením umožní vývojářům pracovat na nových hrách pro tuto atraktivní platformu. Prozatím nepředstavené tituly Illusion Softworks vyjdou zároveň ve verzi pro PC, Xbox360 a Playstation 3. Vývojářská konzola funguje jako počítač připojený do lokální sítě. Obsahuje dva pevné disky s kapacitou 400 GB. První z nich je finální pevný disk a druhý slouží pro emulaci Blu-ray mechaniky. Vlastní vývoj probíhá vzdáleným přístupem prostřednictvím Windows, případně linuxového serveru. Vývojářská sada se stejně jako klasická konzole připojuje k monitoru nebo HDTV televizní obrazovce a má stejné vstupy a výstupy, jako bude mít finální Playstation 3, včetně čteček paměťových karet a optické mechaniky Blu-ray.
„Díky úzké spolupráci s Take 2 jsme jako první ve střední a východní Evropě dostali možnost pracovat na aktuálním hardwaru Playstation 3,“ uvedl Marc Wilding, šéf studií Illusion Softworks. „Do této chvíle jsme se mohli orientovat pouze podle informací z vývojářských stránek Sony a několika návštěv inženýrů ze Sony a také Nvidie, dodavatele grafických karet. Nyní máme konečně jasno o výkonu a dalších parametrech PS3 a také dostatek času na optimalizaci našich her pro tuto konzolu. Illusion Softworks vyvíjí pro Playstation 3 dva akční tituly, přičemž oba vyjdou v průběhu let 2007-2008. V kuolárech se šušká o tom, že by se mělo jednat o vytoužené pokračování Mafie a revoluční FPS z prostředí Sovětského svazu (info) - více se o obou dočtete v brzkém rozhovoru právě s Marcem Wildingem z IS.

zdroj: PR

jd

Nejnovější články