Update: První informace naznačují novinky v SimCity 5
zdroj: tisková zpráva

Update: První informace naznačují novinky v SimCity 5

29. 2. 2012 19:50 | Téma | autor: Petr Poláček |

Update: Velmi zhulený překlad španělského článku, který rekonstruuje údajné preview SimCity 5 z německého magazínu GameStar, přináší první informace o zatím oficiálně neoznámené budovatelské strategii SimCity 5. Navíc právě z GameStaru pochází oněch pár artworků, na které jsme upozorňovali níže. Ale zpátky k informacím o hře. Velmi stručně řečeno, SimCity 5 bude údajně využívat nový engine zvaný Glassbox, umožňující volný pohyb kamery až na úroveň ulice.

Hra prý dále přinese multiplayer ve stylu SimCity 2000 Network Edition, chytré grafy srovnávající různé parametry vašeho města, budovy, které se časem upgradují vzhledem i využitím, možnost stavět různě zakřivené a zakroucené silnice a živoucí město plné simpanáků, kteří budou žít vlastní život s různými příhodami, a vy to budete moci sledovat. Co tyto prvky obnášejí podrobněji?

Možnost stavět různě zakřivené silnice a cesty znamená, že města už nebudou vypadat uniformě a Americky, kde jsou rovné a na sebe kolmé ulice běžné. Rozdělení stavebních ploch na rezidentní, komerční a průmyslové však zůstane.

Pod pojmem živoucí město si máme představit nejenom to, že panáci chodí jako smyslů zbavení do práce, z práce, do obchodu a domů. Pokud translator nelže, což je klidně možné, tak se ve městě mají odehrávat různé příhody včetně policejní honičky na zločince, požáru budovy s panikařícími obyvateli a zasahujícími hasiči (to už si vymýšlím, ale něco v tomto duchu zjevně) atd. Tohle všeho bude možné nejenom sledovat, ale i poslouchat díky dynamickému ozvučení. A samozřejmě budou všechny důležitější události zaznamenávány ve virtuálním plátku SimCity Wire (za překlad neručím).

V rámci multiplayeru budou hráči moci spolupracovat při stavění města či měst v rámci regionu, domlouvat se na stavbě specificky užitečných komplexů a budov, potažmo společně soupeřit v ekonomické produkci a jiných aspektech. Proč? Bude se to zaznamenávat do globálního žebříčku.

Na multiplayer budou navázány achievementy, které zřejmě budou přítomny i v singleplayeru. A zajímavě zní nápad, že cena nemovitostí či pozemků bude i singleplayeru dynamická, tzn. bude se prý určovat na základě online statistik. Dle jakých měřítek, to netušíme.

S dalšími informacemi počkáme až na oficiální zdroje, které tedy snad přijdou příští týden z GDC a následně zřejmě i z magazínů, co hovoří nějakou z řečí, které rozumíme (na rozdíl od němčiny či španělštiny).

Původní zpráva 17:23: Příští týden se koná v San Francisku Game Developers Conference, kde krom prezentace Medal of Honor: Warfighter dojde k odhalení něčeho velkého od Maxisu. Hovoří se už delší dobu o tom, že dojde k oznámení SimCity 5, ale vodítek k tomu je stejně málo, jako kdyby mělo jít o oznámení zbrusu nového projektu, nového Spore, dalších Simáků a tak podobně. Pokud ale půjde o SimCity 5, což by z nabízených možností byla po zbrusu nové hře druhá nejlepší varianta, tak možná bude vypadat nějak takhle. Anebo taky ne.

Po údajném leaku údajných obrazových materiálů z Doom 4 (což si nemyslím) se totiž na All Games Beta objevily artworky, pocházející údajně ze SimCity 5. Ano, při pohledu na ně si člověk řekne, že by mohly být, když ne ze SimCity, tak z nějaké budovatelské strategie á la SimCity. Pořád je v tom ovšem spousta „ale“. Hlavně jsou to ale dosti genericky vyhlížející artworky, které mohou klidně být x let staré, potažmo mohou pocházet od kterékoli předchozí SimCity hry. Takže otázka stojí následovně: Chcete vlastně nové SimCity, nebo si vystačíte s trojkou, potažmo čtverkou?

Nejnovější články