V pravém slova smyslu ani nešlo o "hru", už proto, že v ní třeba nikdo neumíral. Zájem byl nicméně takový, že během pár minut Shoot View nabralo 3000 uživatelů v reálném čase a neomylně sundalo také servery společnosti. I kdyby se tak nestalo, včas se ozval také Google, který Holanďany obvinil z porušování smluvních práv a pohrozil žalobou.
A to ještě může být holandská firma ráda, že si na ni neposvítila EA (zatím), protože video teaser (k vidění po rozkliku) prezentující Google Shoot View je zjevně zcela záměrně stylizován tak, aby připomínal / vypadal jako Battlefield 3 trailer. EA by s něčím takovým asi nechtěla být spojována...
Každopádně, ze strany Google to šlo po vznesení obvinění ráz na ráz: Google jednoduše zákazal interface pro poskytování Google Maps třetí straně, což doprovodil stručným emailem, upozorňující na porušení smluvních podmínek. Google Shoot View tedy skončí v historii jako hra, která existovala od pátečního odpoledne do pondělního rána.
zdroj: Archiv
Při vší úctě se tomu ani nelze divit - jako by nestačilo, že v áčkových titulech se střílí civilisté nebo rukojmí, tady přišla hra, která simulovala střílení po skutečných lidech, často v místech, kde opravdu žijí nebo se pohybují. Ze strany Googlu jde o pochopitelný krok, podobná hra na sebe teoreticky mohla nabalit desetitisíce žalob za něco, s čím firma neměla nic společného.
Jak etickou stránku sporu vnímáte vy?