Potenciál žánru adventur a artworky z Runaway 2
zdroj: Archiv

Potenciál žánru adventur a artworky z Runaway 2

16. 3. 2004 18:18 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Když nedávno LucasArts oznámili zrušení své adventury Sam & Max 2, znamenalo to pro mnoho hráčů poměrně velký šok.

Jako důvod tohoto kroku firma uvedla hlavně obecnou nepřízeň dnešního herního trhu pro žánr adventur. Je skutečnost opravdu tak špatná? Německý web Adventure-Treff položil několika vybraným firmám z oboru otázku, jaký potenciál podle nich trh s adventurami skrývá.

Tony Warriner z Revolution Software (například Broken Sword 3) považuje potenciál žánru adventur za obrovský, problém může být jen v tom, jak jej správně využít. Adventury, tak jak jsme je znali dřív, už dnes pravděpodobně tolik hráčů neosloví, což se ale pochopitelně netýká jen tohoto žánru. Hlavní problém se Sam & Max 2 mohl podle Warrinera spočívat v tom, že LucasArts tento projekt nepojali jako čistou adventuru a snažili se do něj zahrnout i prvky jiných žánrů. Časem tak mohli zjistit, že pro milovníky originálu je hra už příliš odlišná od jedničky, ale pro masové rozšíření zase ještě stále příliš specifická. Problém tedy mohl být ve špatném odhadu, jak skombinovat žánry.

Michel Bams z White Bird Productions si sice myslí, že adventury dnes nemohou oslovit tak široké publikum jako třeba střílečky, nicméně jeho firma je přesto chce vyvíjet a to hlavně proto, že mají tento žánr rádi. Lars Kühme z UbiSoftu dokonce adventury považuje za záležitost, která už tak trochu vyšla z módy, nicméně kvalitní kousky prý mají šanci stále (jako příklad uvádí Im Memoriam nebo sérii Myst). Více se o adventurně laděných hrách na Tiscali Game dozvíte v této sekci. Obrázek zdroj: Archiv

Na závěr této novinky si můžete ještě prohlédnout první artworky z pokračování kreslené adventury Runaway: A Road Adventure od Pendulo Studios. Vývojáři se již dříve nechali slyšet, že Runaway 2 by měla být opět 2D point-and-click adventurou jako první díl, další podrobnosti však zatím nejsou známy. Možná by vás mohlo ještě zajímat, že původní hry (naše recenze 80%) se po celém světě prodalo asi půl milionu kopií.

kate

Nejnovější články