zavřít

Lednový playMOBIL s Call of Duty 2

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nové číslo časopisu playMOBIL, který se věnuje mobilní zábavě, včera dorazilo na stánky.

Časopis se primárně zaměřuje na mobilní Java hry, jež v obsahu zřetelně převažují, ale vedle toho zde také mají své místo rubriky určené majitelům handheldů Nintendo DS a Sony PSP. A co za svých 9,50 Kč dostanete? V recenzích si redakce posvítila na multimediální Sony Ericsson W900i, jenž dobře doplňuje náležitě vybavená a levná Motorola V360. Uživatele 3G sítí může zaujmout Samsung Z300. Mobilní téma poradí, jak snížit měsíční účty za telefon, zatímco herní téma se pouští na tenký led a zamýšlí se nad možným směrem vývoje mobilních her v budoucnu. Obálce lednového playMOBILu dominuje z počítačů a konzolí populární válečná akce Call of Duty 2, která se s prodlevou dostává i na mobilní telefony s podporou Javy. Zda se i přes všechna omezení jedná o takový trhák jako na PC se dozvíte z recenze:

    V první části hry vám bude společnost dělat ruský odstřelovač, ve druhé se chopíte role britského pěšáka a na závěr si zkusíte, jaké je to být americkým rangerem. Odlišnost jednotek je patrná na první pohled: Zatímco s odstřelovačem budete moci vyčkávat a likvidovat nepřátele ze zadních pozic, ranger se nemusí bát kontaktu z očí do očí a klidně si to s nepřítelem rozdá na férovku. Ruku v ruce se střídáním postav se nese i proměna prostředí. Počáteční mise ve slunné Africe se brzy změní v zasněžený Stalingrad a příběh vyvrcholí na plážích v Normandii. V tomto ohledu si není na co stěžovat. Call of Duty 2 vám pod nohy bude házet neustále něco nového a pomalu zvyšovat laťku obtížnosti. Dobrý dojem však kazí několik drobných chyb. Hra se až moc snaží podobat své "velké" předloze, a tak neustále zdržuje dlouhými brífinky a pomalými animacemi... [více v playMOBILu 1/2006]
Z obsahu jasně vyčnívají hry vycházející z titulů populárních na platformě PC jako třeba strategie Blitzkrieg II, taktická hra Hammer & Sickle, závodní Carmageddon či akce Total Overdose. Ze známých názvů těží i další mobilní hry v podobě "seriálových" závodů Kobra 11 nebo akční Rambo on Fire. Potenciálních herních hitů je v čísle daleko více a podle vysokých hodnocení se začátek roku v mobilní sféře povedl.
zdroj: PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.