zavřít

GAMEDAY 2011 zažije vyhlášení České hry roku

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V rámci Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm Třeboň 2011 proběhne celodenní akce s názvem GAMEDAY 2011, kterou uspořádá oborové sdružení České hry ve spolupráci s kanceláří MEDIA Desk ČR. GAMEDAY 2011 je akce určena profesionálům a obecně zájemcům o oblast elektronické zábavy a animované tvorby. Koná se v sobotu 7. května a náplní bude nejenom sled přednášek a prezentací, věnovaných vzájemné spolupráci filmového a herního průmyslu, ale i vyhlášení výročních cen Česká hra roku.

Seznam přednášek s krátkou anotací najdete za tímto odkazem, mezi přednášejícími nechybí Jakub Dvorský z Amanity nebo Lubor Kopecký ze sdružení České hry, který krom jiného představí českou herní scénu. Program celého dne uzavře vyhlášení cen Česká hra roku, které čítají celkem tři kategorie:

Nejlepší český herní titul pro mobilní přístroje
Nejlepší český herní titul v českém jazyce
Nejlepší český umělecký počin v herní tvorbě

Vítěze v jednotlivých kategoriích bude voli dvacetičlenná porota složená z českých herních tvůrců, ceny pro vítězná díla předají autorům přední osobnosti české herní scény. Mezi hosty slavnostního večera zasednou významní čeští i zahraniční producenti filmové a animované tvorby, pozvaní zástupci herního průmyslu, novináři a zástupci kulturních organizací a institucí. Partnerem GAMEDAY 2011 je společnost TISCALI MEDIA a záštitu letošnímu ročníku Anifilmu udělil místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí České republiky, pan Karel Schwarzenberg, ministr kultury pan Jiří Beser a hejtman jihočeského kraje, pan Jiří Zimola.

 

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.