zavřít

Call of Duty 4 ze současnosti?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nejsou to žádné oficiálně potvrzené zprávy, nýbrž pouze únik informací od Activision, přesto působí docela realisticky.

Jednak proto, že COD2 bylo komerčně nejúspěšnější hrou podzimu, i díky dřívějšímu avizování prací na nástupci a také kvůli faktu, že stejným směrem šli Electronic Arts s Battlefieldem. Hovoříme o údajných dvou pokračováních first-person střílečky Call of Duty 2, které mají přijít na PC, PS2, PS3, Xbox a X360 pouhé tři měsíce po sobě (Vánoce 2006, resp. jaro 2007). Je však evidentní, že tyto projekty nebudou oznámeny dříve, než se vyřídí dlouhodobé trable s patchem pro COD2, jinak by nakrklá komunita zuřila.

První hra, zřejmě pojmenovaná Call of Duty 3 a vyvíjená externě firmou Treyarch (autoři United Offensive/Big Red One), vás má opět zavést do druhé světové války, kde se tentokrát zúčastníte vyhnání nacistů z Normandie během léta 1944. Americkému a britskému vojsku v tom pomohou kanadské síly, polské tanky a francouzští odbojáři, se kterými si občas prohodíte role. Měli byste prý prožít (v next-gen titulech skoro povinný :) parašutistický seskok, zátahy s členy přepadového oddílu nebo jízdu na motocyklu s přívěsným vozíkem (i kooperativně v multiplayeru), přičemž způsob a styl řešení každé mise bude záviset jen na vás. Základem se má stát engine z COD2, vylepšený o novou fyziku, intuitivní systém pro komunikaci při bitvě a tzv. funkci Battlefield Actions. Ta po vymačkání patřičné sekvence kláves zajistí, že vaše postava provede určité manévry (např. plynulý přechod ze sprintu do krytí, počíhání si a odzbrojení oběti nebo krytí se před dělostřeleckou palbou).

Druhá hra, kterou odhalil onen důvěryhodný zdroj, se jeví ještě atraktivněji - měla by totiž údajně přesunout dějiště z 2. světové války do současnosti. Pod pracovním názvem Call of Duty: Modern Warfare ji připravují samotní Infinity Ward. Máte v ní prý sloužit pod U.S. Army, U.S. Marines a britskými S.A.S. v boji proti teroristům loajálním jednomu agresivnímu diktátorovi ze Středního východu, který hrozí chemickými útoky. Což ale neznamená, že byste válčili pouze v arabských zemích - mise se mají odehrávat i na lodi v severním Atlantiku, tajné buňce v Londýně nebo ulicích východní Evropy. Údajně to bude probíhat tak, že se proletíte nízko nad městem ve vojenské helikoptéře s raketami (ala Ghost Recon 3 / Delta Force), načež se slaníte na zem, kde má při týmové infiltraci a zajišťování místností hrát prim taktika jako v Rainbow Six 3. Vybaveni byste přitom měli být jak zbraněmi s tlumičem, speciálními brýlemi nebo oslepujícími granáty, tak autentickou moderní výzbrojí typu automatický granátomet, kulomet, miny nebo laserová navigace na cíl. Pokud se k tomu přidá zmínka o zničitelném prostředí (zdi, mosty, silnice, budovy), zní to všechno možná až moc dobře na to, aby to byla 100% pravda, ale víte, co se říká...
zdroj: Joystick

jd

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.