zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme stealh akci Splinter Cell z roku 2002

Windows PlayStation 2 Game Boy Advance GameCube Xbox

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Videoherní série Tom Clancy’s Splinter Cell začala v roce 2002, kdy šla jako žák proti svému o rok staršímu učiteli: Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty. A byť se jednalo o poměrně odlišné stealth hry, Sam Fisher jako nováček žánru obstál se ctí a dočkal se hned několika pokračování.

Ještě, než jsme se ale dostali k Pandoře, Chaosu, Dvojitému agentovi, Odsouzení a Černé listině, měli jsme tu herního zelenáče Fishera. Tomu vdechl duši, respektive hlasivky herec Michael Ironside (Total Recall, Starship Troopers, Terminator Salvation).

Jeho ikonický chraplák jsme si s Fisherem neodmyslitelně spojili na mnoho let, až ho v roce 2013 v Black List nahradil o desítky let mladší herec Eric Johnson. Stejně jako Ironside, patří k Fisherovi neodmyslitelně i jeho starý známý „trojitý“ noktovizor s typickým zvukem nasazení.

Právě na tohle všechno se dneska podívají Pavel s Honzou a připomenou vám (a sobě), proč byl tehdy první Splinter Cell tak dobrý. A pokud vydržíte až do konce, můžete se těšit na Extra Round – bonusovou hru, ke které se chlapci dostanou až na konec, a to jen když budete hodní.

Kdybyste se chtěli chlapců během vysílání na něco zeptat, využijte k tomu chat u videa na YouTube.

Tagy: stealth akční retro

Zdroje: Vlastní

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.