zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme interaktivní film The X-Files Game

Windows MAC PSOne

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Akta X, americký sci-fi seriál, který se poprvé vysílal na televizi Fox v roce 1993, se dočkala několika více či méně povedených herních zpracování. Jedním z nich je titul na pomezí interaktivního filmu a point-and-click adventury od HyperBole Studios z roku 1998. Agenti Mulder a Scullyová v The X-Files Game záhadně zmizeli a vy tohle tajemství musíte vyřešit se svým agentem FBI Willmorem.

Samotná hratelnost staví na rozhraní point-and-click a velkém množství cutscén, které hráč svou (ne)činností může různě ovlivňovat. Vývoj hry stál skoro 6 milionů dolarů a trval čtyři roky.

Scény pro hru herci natáčeli v pauze mezi sezónami seriálu, Gillian Anderson a David Duchovny však ani tak neměli moc času, proto vývojáři nechali jejich postavy zmizet a hlavním hrdinou se stal prakticky neznámý Jordan Lee Williams.

Dnešní Retro GamesPlay s Honzou Olejníkem a Pavlem Dobrovským startuje ve čtyři hodiny odpoledne, během sledování živého vysílání jim můžete posílat dotazy do chatu na našem YouTube kanále.

Tagy: retro akta x

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.