zavřít

Master of Orion III se trochu opozdí

- Dojmy z hraní autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

To nejdůležitější už má třetí pokračování věhlasné série tahových vesmírných strategií Master of Orion za sebou a nyní už je třeba doladit jen pár drobností ohledně interface a bugů v multiplayeru.

Konečná fáze Master of Orion III, na kterou všichni její fanouškové čekají, je už prý velice blízko. Alespoň tedy podle tvrzení zástupce vydavatelské společnosti Infogrames. Jenže takové tvrzení je slyšet pokaždé a skoro pravidelně se pak dozvídáme, že se titul ještě více opozdí. Infogrames navíc dodávají, že by hra klidně mohla vyjít už nyní, ale hráči by ještě narazili na nějaké chyby v multiplayeru, což není žádoucí. Údajně je pro ně přednější kvalita, tudíž prostě hru neuvidíte dřív, než bude doopravdy připravena. Pochopitelně by to šlo vyřešit patchem (a mnoho firem se takového postupu neštítí), ale přiznejme si na rovinu, že raději než opravný patch, by byl mnohem vítanější patch přinášející nějaká skutečná zdokonalení na základě hráčského ohlasu. Naštěstí to tak vidí i Infogrames.

Vydání Master of Orion III je podle posledních informací na programu na prosinec, nicméně jak vyplynulo z rozhovoru na Gamespotu, ani tímto termínem si nikdo nemůže být jist a přát si hru pod stromeček jako jediný dárek by asi nebylo vhodné. Nyní mají tvůrci (QuickSilver) před sebou ještě velké testování, aby se přesvědčili, zda je MOO3 oproštěn aspoň od těch zásadních chyb. Takové testování ale určitě nebude jednoduché, vzhledem k náročnosti díla. A to i přesto, že se v první polovině letošního roku vývojáři rozhodli provést velice zásadní změny právě na adresu složitosti hry, protože to bylo dost i na ně :)

Pokud vám někdy dělalo potíže se orientovat v Master of Orion, třetí díl této série vás nejspíš překvapí novým pojetím interface. Bude prý výrazně jednodušší, přitom vše důležité budete mít vždy po ruce. Také po stránce grafické byste měli být s novým pokračování spokojenější. Vše je ve 3D a tvůrci se vyřádili i na lecjakých efektech. V multiplayeru se přihlásí o slovo hlavně diplomacie, na řadu se dostanou i sankce či uvalení embarg proti některým hráčům a v neposlední řadě budete moci využít i služeb svých zvědů a špiónů.
zdroj: GameSpot

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.