zavřít

Výlet do Jižní Ameriky v nové hře Just Cause

Windows

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

"Dal bych si jeden klon Far Cry, prosim", volá Eidos na číšníky z Avalanche Studios, kteří mu samozřejmě velmi rádi vyhoví a v mžiku na stůl servírují Just Cause, novou akční hru pro PC, Xbox a PS2, která se zjevně inspirovala loňským hitem od Cryteku.

Vžijete se v ní do role tajného agenta CIA Rico Rodrigueze, který se snaží svrhnout zkorumpovanou vládu jihoamerického ostrova San Esperito, podezřelou ze zakázaného přechovávání zbraní hromadného ničení. Dosáhnout toho bude možné různými způsoby - znesváříte proti sobě místní politické strany, podnítíte povstání obyvatel nebo se raději spřátelíte s rebely a drogovými kartely? Volba bude jen na vás.


Jak dokumentují první screenshoty, herní svět Just Cause bude vskutku rozlehlý i různorodý. Tvůrci slibují více než tisíc mil čtverečních, kde se rozkládají hory, města, vesnice, džungle či pláže. To vše půjde prozkoumávat buď po zemi, po vodě nebo vzduchem, k čemuž využijete bohatou škálu vozidel, letadel nebo lodí, jež jsou ostatně k vidění v E3 videu (5 MB nebo 17 MB, WMV nebo MOV).

Ačkoli se jedná pouze o předváděčku technologie, jeho dvě minuty nabízí poměrně zajímavou podívanou. Tím nemyslím nepoměr pidi-lidiček k šířce vozovky, občasné škubnutí nebo celkový konzolový nádech, nýbrž pěkně zpracované přílivové vlny moře (ty ve Far Cry chyběly), plynulé střídání denní doby, hrátky s fyzikou, let stíhačky kaňonem nebo fakt, že tropická krajina je tu a tam protkána dálničním mostem nebo jinými známkami civilizace. Nezbývá než se těšit na konec letošního roku, kdy má Just Cause vyjít. Mimochodem, bude to po 25 to Life teprve druhý titul pro PC od Avalanche Studios, kteří se dosud specializovali na konzole (série plošinovek TAK a Rugats).
zdroj: PR

jd

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.