zavřít

Více o Immortal Cities: Children of the Nile

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Téměř každý člen vývojářského týmu Tilted Mill trávil velkou část svého života na vývoji historických strategických her (Zeus, Pharaoh, aj.).

Svou práci mají tito lidé velmi rádi a historie je jejich koníčkem, proto se můžeme těšit na jejich další dílo - Immortal Cities: Children of the Nile. To vás zavede do starověkého Egypta a mnoha směrech bude velmi historicky autentické. Například ekonomika bude založena na jídle, tak jako tomu v Egyptě v té době skutečně bylo. Hráč získá roli Faraóna - vládce a boha v jedné osobě. Hra bude kombinovat prvky simulace života a klasické strategie. Každý aspekt herního modelu i interface jsou upraveny tak, aby šly ovládat na více úrovních. Takže když například postavíte dům pro kněze, ten si ihned vyhledá nějaký chrám nebo školu, kde by mohl působit. Stejně tak mu ale můžete vy sami zadat, kde má pracovat. A podobně to je i s jinými odvětvími. Život ve hře je schopen fungovat sám o sobě, ale hráč ho může také výrazně ovlivňovat. Záleží na vašem vkusu. Budete mít naprostý přehled o všem, co se ve vašem městě děje. I co se děje s jednotlivými jeho obyvateli.

Technologický rozvoj v této hře nebude mít takové místo, jako v jiných strategiích. Prostě proto, že staří Egypťané neradi přijímali nějaké technické novoty. Raději vydrželi po staletí s tím, co již dávno znali. Takže pokud jde o jakýkoliv druh pokroku, rozvíjet budete moci spíše ekonomiku, ne vojenství jako v jiných RTS. Konečně, jde také hlavně o budovatelskou strategii. Mnohem větší úlohu zde sehraje výměnný obchod s okolními zeměmi a rozšiřování pole působnosti, skýtající nové zajímavé suroviny, apod. Armáda zde ale bude mít také svou roli. Jednak je třeba strážců střežících ulice města, ale pak také vojáků zajišťujících obranu země před případnými vetřelci zvenčí. Na těchto dvou úrovních bude ke konfliktům prostě čas od času docházet. Proto má hra obsahovat dva bojové systémy. Jeden je vedený na mapě města, druhý na úrovni světa. U každého vojáka bude k dispozici několik statistik. K vítězství v této době nestačilo vybudování pouze nějaké armády, ale té největší, nejlepší, nejlépe trénované a vybavené, ale také loajální. A tak to bude i v této hře.

Jak už bylo naznačeno, jde o budování. Jenže vy nebudete prostě jen stavět domovy pro své obyvatele. Vy přímo nejdříve určíte, kdo a za jakým účelem na daném místě bude žít. Například se rozhodnete, že na nějakém místě budou bydlet kejklíři, oni tedy přijdou, postaví si zde svůj domov a začnou rozvíjet svůj obchod (když bude poptávka). Ale protože je pro mnohé zaměstnání třeba vzdělání, budete budovat i školy a další za různými účely potřebná zařízení. Vše bude navzájem propojené a jedno na druhém závislé. Immortal Cities: Children of the Nile je stavěna na stejném, i když upraveném, enginu jako Empire Earth společnosti Stainless Steel Studios. Měla by obsahovat kampaň o 15 scénářích, v jejichž rámci vybudujete svou vlastní unikátní verzi Egypta. V nabídce najdete ale také Sandbox mód a několik samostatných scénářů. Jejího vydání bychom se měli dočkat letos v listopadu.
zdroj: HomeLAN

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.