Trailer na kyberpunkové RPG Dex připomíná vydání konzolových verzí
zdroj: tisková zpráva

Trailer na kyberpunkové RPG Dex připomíná vydání konzolových verzí

10. 2. 2016 16:23 | Preview | autor: Adam Homola |

Doposud byl Dex k dostání jen na PC, ale zanedlouho rozšíří záběr i o konzole. Vývojáři ze studia Dreadlocks oznámili vydání konzolové verze hry už na první kvartál letošního roku. Verze Dex pro PlayStation 4 a Xbox One se na trh dostane pod hlavičkou vydavatele BadLand, který hru následně vydá i na handheld PlayStation Vita. Poslední jmenovaná verze zatím přesné datum vydání nemá, nicméně to nebude dřív, než v druhém kvartálu letošního roku.

Konzolový Dex by se neměl od svého PC protějšku v ničem výrazně lišit a tak pokud jste čekali s hraním až na vydání konzolové verze, budete z delší prodlevy jen těžit. Není žádným tajemstvím, že Dex nevyšel zrovna v nejlepší formě, jak ostatně dokazuje Láďova recenze z května minulého roku.

Na druhou stranu tu máme ale článek z ledna toho roku, ve kterém jsme Dex vyhlásili jako vítěze v kategorii nejlepší česká a slovenská hra roku 2015. Vývojáři z Dreadlocks totiž na hře od loňského léta pořádně zapracovali a dotáhli ji do skvělého stavu.

Konzoloví hráči se tak dostanou rovnou k té lepší verzi hry, než jakou jsme viděli v době vydání na PC. Jinak půjde ale o stejné kyberpunkové 2D akční RPG, kde se s hlavní postavou pohybujete do stran, občas střílíte, občas vedete dialogy, skáčete, hackujete a vůbec děláte spoustu věcí, které znáte třeba ze série Deus Ex, jen v mnohem menším měřítku a z jiné perspektivy. 

I na konzolích vás tak čekají pozoruhodné postavy, arkádové souboje a ručně kreslené prostředí. V Dex máte navíc svobodu v řešení jednotlivých problémů, a tak klidně můžete sáhnout po hackování, pistoli, nebo se jen proplížit kolem.

zdroj: Archiv

Nejnovější články