zavřít

Rise of Nations v češtině nejspíš nevyjde

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Situaci kolem problémy zmítané češtiny pro RTS Rise of Nations sledujeme už dlouho a podle předchozích vyjádření Pavla Štastného ze společnosti ATComputers to vypadalo, že ještě nějaká teoretická šance na dobrý výsledek v jednáních s Microsoftem existuje.

Tento týden jsme se ho proto znovu zeptali na aktuální stav a zde je jeho nepříliš potěšující odpověď:

    RoN CZ na 100% nevyjde do konce prázdnin a na 99% nevyjde vůbec. Čeština je zatím majetkem Microsoftu, který nám ji nedovolí pro web uvolnit. Nevyjde to proto, že MS se zbavil své PC herní divize MS Games Studios a ti teď hledají nového distributora a lokalizátora pro své hry. ATC je také přihlášeno do tendru. Proto MS stopnul veškeré lokalizační aktivity.
Oproti tomu anglický originál Rise of Nations už je v prodeji za zvýhodněných 1499 Kč, ale jinde má stát 1899 Kč. Takže případní zájemci asi udělají s přihlédnutím k výše uvedeným informacím nejlépe, když na krabici s českou verzí hry nebudou déle čekat a překlad si seženou až dodatečně - pokud by tedy eventuálně byl volně ke stažení z vybraných internetových serverů nebo (pravděpodobnější varianta) v budoucnu vyšel například ve zlevněné edici či jako plná hra u nějakého papírového časopisu.
zdroj: vlastní zpráva

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.