Poznatky z bety Team Fortress 2
zdroj: tisková zpráva

Poznatky z bety Team Fortress 2

27. 9. 2007 10:10 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Na co si stěžují účastníci betatestu, jak získat nejvíc bodů a přitom nezabít, i info o podstatné změně v updatu. + VIDEO Z NÁDRAŽÍ

“Trochu jako animované Zachraňte vojína Ryana od Pixarů,” popsal jeden z hráčů minulý týden vypuštěnou betaverzi Team Fortress 2. Ta po druhém updatu vykazuje bezproblémový chod a vůbec působí jako plně dokončený titul. Hrát můžete tři módy: Control Point (jeden tým brání, druhý útočí), Territorial Control Point (kdy si obě strany navzájem zabírají kontrolní body) a CTF, od jedničky se lišící absencí kufříku s tajnými informacemi.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Dříve kritizované odstranění granátů a výbušnin se ukázalo jako správný krok, protože i tak bývá na bojišti kvůli raketometům a granátometům pořádný zmatek. Podobně se hráči smířili s tím, že již v roli medika nemohou nepřítele nakazit. Pokud se na beta serverech nadává, pak především proto, že každý chce hrát za skauta a tím pádem některé týmy působí nevyváženě: skaut s brokovnicí totiž nezničí samostřílnou věž, nezabije těžkého ozbrojence ani neubrání poslední týmovou základnu (na což se třeba ideálně hodí inženýr a jím instalované střílny).

Bodové ohodnocení přímo vybízí k volbě potřebných týmových povolání: uzdravte vojáka a získáte body za každého protivníka, kterého zastřelí. Stejně tak můžeze zápas vyhrát v roli inženýra, který celou dobu instaluje věže nebo teleporty a získává body za ty, kdo jimi prošli. Týmová práce je natolik ceněna, že vás hra odmění i v případě, že vámi zasaženého protivníka dorazí někdo jiný z vašich spoluhráčů. Oproti jedničce také vaše postava snese podstatně méně zranění.

zdroj: Archiv


Team Fortress 2 beta gameplay video

Kdykoliv jste zabiti, kamera automaticky přiblíží a ukáže vašeho vraha, čímž vás nepřímo vybízí k odvetě - jednoduše tak během zápasu se zcela cizími lidmi vzniká rivalita mezi hráči. Během čekání na respawn se také leckdy zasmějete: kamera třeba zblízka sleduje, kterak se kutálí čísi ustřelená hlava. Některé TF2 servery sice podporují friendly-fire, Robin Walker z Valve však dnes přiznal, že tuhle vlastnost autoři ve hře nakonec nechtějí a že ji odstraní v příštím updatu. Důvody? Každý střílí po všem, co se hýbe, což špiónovi a pyromanovi znemožňuje přiblížit se k nepříteli a zblízka ho zabít, aniž by přitom koupili kulku od vlastních spoluhráčů.

Team Fortress 2 vyjde 19. října v rámci HL2 Orange Box za 1299,- Kč od distributora EA Czech (popř. lze zakoupit samostatně jako HL2: EP2 na Steamu za $29.95). Hru si již teď můžete zahrát po předplacení na Steamu (vč. uvedení platebních detailů). Pokud tak učiníte a máte dvě grafické karty GeForce zapojené v režimu SLI, nezapomeňte si stáhnout nejnovější beta ovladače ForceWare (v163.71).
zdroj: BluesNews, FS, Gaming Today, YouGamers, diskusní fóra

levis

Nejnovější články