zavřít

Pohled na fantasy tahovku Empire of Magic

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

O tahové strategii s prvky RPG Empire of Magic z produkce slovenských Mayhem Studios se na Tiscali rozhodně nezmiňujeme poprvé.

Před pár dny jsme vám nabídli i poměrně vydařené jedenapůlminutové video (6 MB, DivX) z této hry, která by se dala nejsnáze přirovnat k sériím jako Disciples nebo Heroes of Might of Magic. Se svým hrdinou se vydáváte napříč herním světem, prožíváte různá dobrodružství a samozřejmě dáváte dohromady své jednotky, se kterými prozkoumáváte a dobýváte nová území. Herní kampaň se skládá z 16ti na sebe navazujících scénářů, během kterých se vyvíjí schopnosti vašeho hrdiny i jeho jednotek. Při hraní se také setkáte s více než stovkou kouzel, což svědčí o bohatém systému magie.

Dějové pozadí se nese v klasickém duchu fantasy a sahá až do dávných časů, kdy celému světu vládlo právě Empire of Magic v čele s několika mocnými kouzelníky. Časem se ale v zemi začaly dít divné věci, moc mágů slábla a z okrajových částí říše mizely vojenské posádky i obyčejní obyvatelé. Situace nabývala na vážnosti, přesto nechtěl nikdo z kouzelníků opustit hlavní město a vzdát se tak svého podílu na moci. Jeden z mladších a méně mocných členů, mág Artemian, byl však přesto vyslán do jižních končin, aby zde přišel na kloub podivným záhadám a odhalil pravou podstatu věcí.

Zajímavé je, že do války se budou moci zapojit pouze tři účastníci, z nichž jedním bude vždy váš hrdina. Mayhem Studios také poukazují na umělou inteligenci počítače (AI), která má být flexibilní, takže i při opakovaném hraní stejných scénářů se ze strany svých protivníků dočkáte jiných reakcí. Redaktoři RPGDot.com, kteří měli možnost vyzkoušet si press-demo, si pochvalují úvodní intro i hudební doprovod, nicméně grafickou stránku hry považují ve srovnání s jinými současnými tituly za lehce podprůměrnou. Přesto je prý atmosféra hry příjemná a uznání zaslouží i vhodné přepínání pohledů a zpracování terénu. Na finální verdikt si však ještě více než tři čtvrtě roku počkáme, vydání Empire of Magic je totiž naplánováno až na prosinec 2003, přičemž o české/slovenské verzi hry se zatím nic neví.

zdroj: GameSpot, RPGDot

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.