zavřít

Odloučení duše od těla v adventuře Sublustrum

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ruské surrealistické dílko v rezavé secesní stylizaci se dotkne i odvěkého filosofického problému.

Tajemné dobrodružství s úspornou grafikou v zrezlých barvách a s jasným nádechem legendárního Mystu? Tak se alespoň na první pohled jeví dílko ruských vývojářů Phantomery, adventura Sublustrum. Jejím hrdinou bude spisovatel ve středním věku, právě se navrátivší ze Skandinávie, aby doma nalezl pozvánku k návštěvě svého bratra. Ten o sobě navzdory své profesuře v nedaleké vědecké škole nedal dlouho vědět a proto spisovatel rád přijme: jenže když dorazí na místo, dozví se, že bratr je nezvěstný a že s ním už dlouho něco nebylo v pořádku, ba že se ostatním zcela odcizil a v posledních dnech jen urputně pracoval na svém stroji, údajně schopném oddělit duši od těla..


V tu chvíli se dostává ke slovu hráč a začíná rozplétat složitou příběhovou linku pomocí zanechaných diářů, symbolů i náčrtků. Alfou i omegou každé adventury jsou samozřejmě hádanky a nejinak tomu bude i zde, kde bude často třeba pro úspěšné vyřešení zapojit všechny smysly, mnohdy rozvádět vizuální asociace, rozeznávat od sebe zvuky a ruchy či pracovat s prostorovými a časovými omezeními. Podobně jako nedávno připomínaná barevná adventura Tension se i Sublustrum má pohybovat na hranici reality a snu.

Tomu pomůže především surrealná grafika, laděná do industriálně-steampunkových tónů a pracující s designem retrofuturismu i secese (zjevně se někomu líbila výtvarná stránka BioShocku). Úplný dojem má dokreslit soundtrack smíšený z ambientních zvuků a hudebního neoklasicismu v duchu Šostakoviče nebo Prokofjeva, to vše z dílny avantgardního projektu Anthesteria.


Sublustrum - starší teaser trailer v ruštině

Že pořád nevíte, co si pod tím představit? Pak doporučujeme se dobře rozhlédnout okolo místnosti ve flashové animaci na homepage hry, která po výtvarné stránce mimochodem obstojí sama o sobě.

Sublustrum dorazí do Evropy v létě pro PC, uvažuje se též o Wii verzi.
zdroj: Noviy Disk, AG, homepage

levis

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.