Detaily o Curse: The Eye of Isis
zdroj: tisková zpráva

Detaily o Curse: The Eye of Isis

10. 1. 2003 13:13 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Tajemství egyptských pyramid omámila nejednoho skutečného badatele a jistě i každý jiný smrtelník pociťuje při čtení zápisů či sledování dokumentů z různých egyptologických výprav minimálně lehké chvění.

Asylum Entertainment egyptským záhadám a kletbám dokonce věnují svůj nadcházející projekt s názvem Curse: The Eye of Isis. Tato hororová akční hra vás postaví před záhadu artefaktu zvaného "Eye of Isis", který byl odcizen z britského muzea. Jak však jednou opustila soška své místo ve vitríně, začala se projevovat její tajemná kletba a všude, kde se Eye of Isis vyskytla, se šířilo zlo.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Curse vám představí rovnou dva hrdiny, kteří se spolu vydají na neobyčejnou nebezpečnou cestu za záchranu lidstva před děsivým prokletím. Jedním z nich je Darien, syn egyptologa, jenžto zemřel již před několika lety, ovšem jeho poznámky ještě mohou být v mnohém nápomocny. Druhým hrdinou je Verity, přítelkyně Dariena a mladá egyptoložka s neovladatelným darem jasnovidectví. Během hry zjistíte, že má Verity jedinečné schopnosti, díky nimž dokáže vyřešit věci, které Darien ne. Ještě zde bude ale třetí osoba, bez níž by byla celá vaše výprava mnohem náročnější. Jmenuje se Abdul, je to egyptský průvodce, který pracoval už pro Darienova otce a pomůže vám mj. nosit vybavení. Co se týče nepřátel, seznámíte se se třemi typy proklatců - mumie; chamtivý sběratel umění, který zorganizoval krádež sošky a jeho stoupenci; a nakonec všichni další, kdo byli zasažení kletbou.

Hra má pět úrovní. Svou misi začnete v Muzeu Velké Británie v Londýně. Odtud ale zavítáte ještě na další, zpravidla vnitřní lokace, jako nádraží, loď mířící do Egypta, pouštní pevnost, a nakonec i pyramida. Jelikož se Curse odehrává ve Viktoriánské době (okolo r. 1890), budou podle toho vypadat i zbraně. K dispozici proto budete mít např. policejní obušek, pistoli, pušku, ale i viktoriánské technické vymoženosti jako plamenomet, minomet, a některá další překvapení. Vedle věcí obvyklých i u jiných podobných her (klíče, dokumenty poskytující nápovědu, zdravotnické balíčky či náboje) najdete po kapsách jedinečné drobnosti z tohoto období, jako čichací sůl nebo mentolovou žínku, obě pro pozvednutí zdraví postavičky.

Hraní je postaveno na třech základních kamenech - průzkum, boj a řešení puzzlů (hledání vhodného klíče do dvěří, volba správných ingrediencí pro léčebný nápoj, ad.). Curse: The Eye of Isis je postavena na nejnovější verzi RenderWare Graphics Rendereru. Asylum však tento titul nepřipravují pouze pro PC. Chystá se také verze pro PS2 a Xbox. Vizuální rozdíl by mezi nimi být neměl, odlišovat se prý budou pouze co do ovládání. Vydání hry je naplánováno na podzim 2003.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články