zavřít

Brněnská hra Ghostory prověří vaše reflexy, ale hlavně logické myšlení

Windows

- Preview autor: Petr Poláček Komentáře: 0

V září svou hru uvedli na Greenlight, na začátku října dostali od komunity „zelenou“, do konce roku by svůj projekt chtěli vydat. Řeč je o studiu RigidCore Games, tvořené studenty/vyučujícími na Masarykově univerzitě v Brně, a jejich titulu Ghostory, který žánrově kombinuje plošinovku s logickou hrou. A přestože na první pohled vypadá Ghostory jako jedna z milionu dalších pixel-artových hopsaček, ve skutečnosti je o něčem jiném. Stačí se podívat na videa ze hry, což určitě udělejte.

Ghostory je ve skutečnosti více logická hra než hopsačka, přestože skákání si užijete opravdu hodně. Až na několik míst, kde je třeba přemýšlet a zároveň rychle jednat, totiž ve hře nejde umřít. Maximálně vás v takové chvíli čeká restart levelu, ale podobných fleků ve hře není mnoho, jak tvůrci uvádí v popisu na Greenlight stránce.

Základním mechanismem hry je přepínání mezi formou člověka a ducha. V každé z těchto podob může hrdina provádět odlišné akce a řešit tak hádanky. V podobě člověka může třeba nosit předměty, jako duch zase může proskakovat plošinkami a zdmi. A právě na tom budou hádanky postavené, jak výborně ukazují záběry ze hry někde okolo.

Členové čtyřčlenného týmu by podle FAQ rádi vydali Ghostory ještě letos, což by se jim mohlo podařit. V současné době ladí detaily, aby hned při vydání hra nabídla ničím (bugy) nerušenou zábavu.

Další informace o Ghostory hledejte na Steam Greenlight, Facebooku, Twitteru nebo homepage.

Tagy: plošinovka česká hra logická

Zdroje: Steam Greenlight

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.