Bankovním lupičem v gangsterce Hei$t
zdroj: tisková zpráva

Bankovním lupičem v gangsterce Hei$t

20. 4. 2007 13:13 | Preview | autor: Redakce Games.cz |

Jakými aktivitami tráví dny gangsteři v San Franciscu roku 1969? Nejen rabováním striptýzových klubů a unášením aut.

Právě před měsícem jsme o akční gangsterce Hei$t psali poprvé a nedá se říci, že by nevzbudila pozornost. Právě naopak, jak už to u takovýchto her, kde se hráč pohybuje straně těch, které společnost označuje za vyvrhele, bývá. Pokud však o této hře slyšíte poprvé, Hei$t představuje další počin, který se dá připodobnit ke stylu GTA. Slibuje otevřený herní svět, omezený na prostředí San Franciska roku 1969 a pojednává o bankovních loupežích, přestřelkách s policisty a automobilových honičkách. Jak někteří z vás v komentářích pod minulou zprávou správně podotkli, z prvních dvou obrázků dýchala atmosféra Tarantinova Pulp Fiction. Dnes na vaše ohodnocení čekají další čtyři ukázky. Vývojem projektu se zabývá studio inXile Entertainment, stejní vývojáři, kteří stojí za sarkastickou RPG The Bard's Tale, tudíž i v Hei$t očekávejte podobnou dávku sarkasmu a černého humoru.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Hráči ztvární roli Johnnyho Suttona a spolu s jeho bandou, třemi dalšími maníky, kteří budou krýt jeho záda, si budou užívat všech těch aktivit, jimiž gangsteři obvykle vyplňují své dny - bankovním loupežím, rabování striptýzových klubů, přepadávání barů i unášením vozů, apod. Možná by bylo lepší napsat to v opačném pořadí, protože pustit se do banku bude něco jako pustit se v jiné hře do souboje s bossem. K tomu je potřeba mít už něco za sebou. V případě této hry budete během podřadnějších misí sbírat informace, pilovat schopnosti své i kolegů, apod., protože i zde bude na místě akci předem trochu naplánovat, jinak si ani neškrtnete. Bude třeba mít přehled o zabezpečovacím či kamerovém systému a pokusit se věci poskládat tak, abyste sejf zdolali tak rychle, jak jen to půjde a měli dost času na únik. Při samotné akci pak musíte mít oči otevřené a neustále sledovat emoce rukojmích, aby vás některý z nich nepříjemně nepřekvapil.

Přesto se nemusíte obávat, že by Hei$t fungovala na způsob Splinter Cell, kde jakýkoliv přehmat končil zmařením mise. Zde budete moci uplatnit případný plán B a pokračovat dál, i když s rizikem, že se akce potáhne déle, než je zdravé a policajti vám začnou šlapat na paty, nicméně stále s reálnou šancí na úspěch. A když už byla řeč o "chlupatých", tak těm byste se měli vyhnout velkým obloukem. Proto i následný únik z místa činu (vozem i pěšky) bude muset být dobře naplánován a ke slovu při něm přijdou i různé triky a pasti. Kromě toho herní svět bude reagovat na vaše chování a reputaci. Budete-li zcela bezohlední, můžete počítat s tím, že vám v každé bance půjdou strážci po krku hned mezi dveřmi, tudíž budete muset vynaložit i více násilí k dokončení svých cílů. Budete-li se však chovat "slušně", budete se ke svým penězum dostávat sice pomaleji, spíše adventurně, avšak s nemenším napětím.
zdroj: 1UPGamesRadar

korgull

Nejnovější články