Do zbraně! V karetním duelu Odhodlaní: Normandie rozhodnete o klíčové bitvě 2. světové války
zdroj: Vlastní foto autora

Do zbraně! V karetním duelu Odhodlaní: Normandie rozhodnete o klíčové bitvě 2. světové války

26. 9. 2020 13:00 | Komerční sdělení / PR | autor: Inzerce

Odhodlaní: Normandie

2 hráči | 45 minut | Od 10 let | česky

Píše se rok 1944 a Spojenci se právě vylodili v Normandii. Nyní musíte vést svou četu kupředu ve snaze postoupit hlouběji do Francie, vytvořit opěrné body a vytlačit nepřátelské německé jednotky. Odpor bude silný, ocitnete se pod palbou z kulometů i minometů a bude jen na vás, jak se s úkolem vypořádáte. V nepřehledné válečné vřavě musíte uspět, protože není cesty zpět!

Ve hře Odhodlaní: Normandie se chopíte velení čety pěchoty, s níž podniknete několik misí, ve kterých budete obsazovat klíčové cíle a bojovat za jejich udržení. V každém scénáři bude jeden z hráčů velet četě americké armády a druhý povede četu armády německé.

Odhodlaní: Normandie zdroj: Vlastní foto autora

Boj se bude pokaždé odehrávat v jiném terénu a bude na vás, jak ho využijete ke svému prospěchu. Svoje jednotky budete ovládat skrze hraní karet ze svého balíčku. S prvními ztrátami o některé karty přijdete, s prvními posilami zase doplníte své stavy. Jedná se tedy o variaci deckbuildingu, ve které zároveň spravujete své jednotky na modulární mapě.

Celkem na vás čeká 12 samostatně hratelných scénářů, které ale můžete propojit v jednu příběhovou kampaň. Ta se inspirovala skutečnými událostmi, jimž čelila americká 30. pěší divize. Začnete útokem na kanál Vire-et-Taute, prolomíte obranu u Saint-Lô, prožijete bitvu o Tessy-sur-Vire, až konečně dojde k vašemu vystřídání u Mortain. Tedy za předpokladu, že vás německý protihráč „nechá“ vyhrát.

Stolní hru Odhodlaní: Normandie už teď seženete u všech dobrých prodejců za doporučenou cenu 599 korun. Více informací o hře naleznete na oficiálních stránkách vydavatelství Mindok, případně na Facebooku.

Nejnovější články