zavřít

Závodními profíky se díky GT Academy mohou stát Češi a Slováci

PlayStation 3

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Od roku 2008 patří GT Academy mezi nejsympatičtější projekty v rámci herního marketingu. Před pěti lety Sony a Polyphony Digital poprvé zrealizovali projekt, na jehož konci mohou ti nejlepší virtuální závodníci z Gran Turisma usednout za volant závodního automobilu s profi licencí u týmu Nismo společnosti Nissan. A letos má Sony skvělou zprávu i pro hráče z Česka, Slovenska a Maďarska - nově se mohou o místo za volantem závodního speciálu poprat v plném rozsahu také.

Gran Turismo série slaví patnáct let a kromě vydání Gran Turisma 6 přináší i rozšířenou hráčskou základnu pro GT Academy, která už má za sebou šest ročníků. Šest vítězů, kteří vyšli ze soutěže a prošli výcvikem profi pilotů, už závodí nebo si alespoň zazávodili za Nismo. Letos se čeká, že GT Academy trhne rekord v počtu účastníků, protože se v rámci projektu dostane hráčům vůbec poprvé do rukou Gran Turismo 6. O co přesně půjde?

První část soutěže proběhne skrze Gran Turismo 6 a speciálně nadesignované tratě s vozy Nissan. Nejrychlejší hráči z jednotlivých zemí, a také vítězové turnajů, se nakonec střetnou v národním finále. Ti, kteří postoupí z národního finále už následně druhé kolo soutěže absolvují v reálných vozech. Mezinárodní finále pak proběhne na okruhu Silverstone, kde se bude konat i tréninkový camp. Podrobnější informace o účasti by se měly včas objevit na oficiálních stránkách GT Academy.

Prezident Polyphony Digital Kazunóri Jamauči k tomu dodává: „Soutěž GT Academy nabízí fanouškům her Gran Turismo výjimečnou příležitost seznámit se s Gran Turismo 6, a nám přináší vítanou možnost přiblížit svět virtuálního dobrodružství světu reálnému. Na partnerskou spolupráci se společností Nissan jsme hrdí a připravujeme velmi atraktivní soutěž pro každého, v níž se objeví řada jejích vozů. Úkoly jsme i pro úvodní část soutěže volili tak, aby hráčům pomohly zdokonalit jejich řidičské umění ještě než se dostanou za volant skutečného závodního auta. Do Gran Turismo 6 jsme vůbec poprvé zařadili okruh Silverstone. Věříme, že i díky tomu soutěžící dorazí na tréninkové soustředění lépe připraveni.“

Tagy: auto Závodní

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.