zavřít

V tahovém RPG Metro 2033 Wars navštívíte moskevské metro ve stylu XCOM a prvních Falloutů

iPad iPhone Android

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Nová hra podle díla Dmitrije Gluchovského by fanoušky videoherních adaptací jeho postapo scifáren mohla zaujmout, i když se nejedná o střílečku a nemá ji na svědomí studio 4A Games. Metro 2033 Wars je totiž mobilní tahová RPG strategie od tvůrců z DaSuppa, kteří se prý při vývoji inspirovali u prvních dvou Falloutů a původních X-COM her. To už chce odvahu a velkou důvěru ve vlastní schopnosti, že se lidé z DaSuppa nebojí odkazovat na tyhle kultovní tituly. Jak se ale zdá, není sebedůvěra neopodstatněná, protože se na adresu hry pozitivně vyjadřuje i sám Gluchovský.

"Vždycky jsem snil o RPG na základě mých Metro knih. Prostředí je na to perfektní: máte různé frakce, bojující o přežití a nadvládu nad tunely i stanicí moskevského metra, která je poslední baštou lidstva po nukleární válce. Co se ale vývojářům z DaSuppa povedlo společně s vydavatelem TapStar udělat, předčilo má očekávání. Tuhle hru bych rozhodně doporučil všem mým čtenářům. Navíc je to skvělý způsob, jak se do světa Metra dostat i pro ty, kteří s ním nemají žádné zkušenosti," nabádá k vyzkoušení hry své fanoušky Gluchovský.

Nakolik známý autor mluví upřímně, nebo se jen snaží podpořit hru podle svého díla, si můžete ověřit sami. Metro 2033 Wars totiž vyšla pro Android a iOS a je k mání za 240 Kč. Na mobilní hru to není málo, hráči jsou dnes zvyklí spíše na free to play model s nákupy v aplikaci, ale právě to je podle autorů jedna z výhod hry - má cílit přímo na hardcore hráče, tudíž se s mikrotransakcemi nepočítá.

Metro 2033 Wars by podle tvůrců mělo nabídnout spousty hodin příběhového obsahu a poctivé takticko-tahové RPG hratelnosti. O dlouhou herní dobu by se mělo postarat 189 stanic metra, které můžete navštívit a rozvíjet společně se správou surovin právě na budování stanic. Přátele i nepřátele z různých frakcí si můžete udělat jak skrze souboje, tak i díky diplomatickým možnostem. Ne vždy se tedy musíte pouštět do konfliktu.

Metro 2033 Wars

Trailer už prozradí víc, stejně jako obrázky v galerii na kartě hry. Zájemci pak mohou rovnou zamířit na Google Play nebo AppStore a Metro 2033 Wars si tam koupit a vyzkoušet.

Tagy: strategie mobilní hry tahová postapokalyptická postapokalypsa

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.