zavřít

V Bus Simulator 16 můžete řídit jeden vůz i celou dopravní společnost

Windows MAC

- Oznámení autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Být virtuálním astronautem chce láká mnoho hráčů, ale o řízení autobusu se milovníci virtuálních povolání nervou. Alespoň by se to mohlo zdát, ale publikum pro tyto simulace každodenních povolání zde bezesporu je a přesně na něj cílí Bus Simulator 2016. Ten vyjde na PC a Mac 3. března a obsáhne skutečně široké spektrum činností kolem řízení autobusu.

Hra nabídne šestici autobusů, a to včetně dvou vozů Lion’s City v licenci MAN. Všechny samozřejmě půjde polepit buďto reklamou či vlastním vzorem. Mezi vybrané stroje pak patří autobusy dvou i třídveřové a dokonce i kloubové autobusy.

To všechno půjde prohánět po velkém městě skládajícím se z pěti čtvrtí, jež se budou postupem času odemykat a mimo standardní dopravní situace nabídnou také speciální události typu demonstrace, dopravní špičky se zácpami a objížďky, které naruší váš časový rozvrh. V neposlední řadě je třeba také dávat si pozor na vozy záchranářů.

Ovšem jen o přepravě cestujících Bus Simulator 2016 nebude a v rámci realismu pak bude třeba uklidňovat rozčilené cestující, dodržovat dopravní předpisy, řešit zaseknuté dveře, prodávat jízdenky a například také spouštět plošiny pro vozíčkáře. Některé z těchto prvků můžete vidět i v přiloženém traileru:

Hra navrch také nabídne podnikatelský režim, ve kterém si hráči budou moci navrhovat vlastní linky s cílem uspokojit co možná největší počty potenciálních cestujících. Jejich spokojenost pak znamená i více peněz a růst autobusového impéria, získávat lepší zakázky a koneckonců také půjde i nakupovat další autobusy a najímat na burze dodatečné řidiče. Každý takový by pak měl mít unikátní seznam schopností a dovedností.

Do takto rozjetého vlaku – pardon – autobusu, půjde zvát i své kamarády v rámci síťové hry. Ti budou moci naskakovat na vaše linky a pomáhat vašemu autobusovému království v dalším růstu. Bus Simulator 2016 je tak další z řady "reálných" her, které v očích mnoha hráčů patří mezi podivnosti na okraji, ale mají své věrné publikum, které si prostě chce vyzkoušet zajímavá povolání a situace bez toho, aby museli shánět kamaráda s autobusem. Důkazem toho budiž třeba i fakt, že do dalšího ročníku vstupuje populární Farming Simulator, jehož nový ročník byl včera oznámen.

Tagy: autobus simulace

Zdroje: PC Gamer, Steampowered

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.