zavřít

V Bus Simulator 16 můžete řídit jeden vůz i celou dopravní společnost

PC MAC

- Oznámení autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Být virtuálním astronautem chce láká mnoho hráčů, ale o řízení autobusu se milovníci virtuálních povolání nervou. Alespoň by se to mohlo zdát, ale publikum pro tyto simulace každodenních povolání zde bezesporu je a přesně na něj cílí Bus Simulator 2016. Ten vyjde na PC a Mac 3. března a obsáhne skutečně široké spektrum činností kolem řízení autobusu.

Hra nabídne šestici autobusů, a to včetně dvou vozů Lion’s City v licenci MAN. Všechny samozřejmě půjde polepit buďto reklamou či vlastním vzorem. Mezi vybrané stroje pak patří autobusy dvou i třídveřové a dokonce i kloubové autobusy.

To všechno půjde prohánět po velkém městě skládajícím se z pěti čtvrtí, jež se budou postupem času odemykat a mimo standardní dopravní situace nabídnou také speciální události typu demonstrace, dopravní špičky se zácpami a objížďky, které naruší váš časový rozvrh. V neposlední řadě je třeba také dávat si pozor na vozy záchranářů.

Ovšem jen o přepravě cestujících Bus Simulator 2016 nebude a v rámci realismu pak bude třeba uklidňovat rozčilené cestující, dodržovat dopravní předpisy, řešit zaseknuté dveře, prodávat jízdenky a například také spouštět plošiny pro vozíčkáře. Některé z těchto prvků můžete vidět i v přiloženém traileru:

Hra navrch také nabídne podnikatelský režim, ve kterém si hráči budou moci navrhovat vlastní linky s cílem uspokojit co možná největší počty potenciálních cestujících. Jejich spokojenost pak znamená i více peněz a růst autobusového impéria, získávat lepší zakázky a koneckonců také půjde i nakupovat další autobusy a najímat na burze dodatečné řidiče. Každý takový by pak měl mít unikátní seznam schopností a dovedností.

Do takto rozjetého vlaku – pardon – autobusu, půjde zvát i své kamarády v rámci síťové hry. Ti budou moci naskakovat na vaše linky a pomáhat vašemu autobusovému království v dalším růstu. Bus Simulator 2016 je tak další z řady "reálných" her, které v očích mnoha hráčů patří mezi podivnosti na okraji, ale mají své věrné publikum, které si prostě chce vyzkoušet zajímavá povolání a situace bez toho, aby museli shánět kamaráda s autobusem. Důkazem toho budiž třeba i fakt, že do dalšího ročníku vstupuje populární Farming Simulator, jehož nový ročník byl včera oznámen.

Tagy: autobus simulace

Zdroje: PC Gamer, Steampowered

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.