zavřít

Strategie Afghanistan '11 nabízí válku s Talibanem i obnovu země

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Autoři tahové strategie Vietnam '65 se vrací s novým titulem, který se opět věnuje boji amerických sil proti nepravidelné armádě protivníka. Jak naznačuje název Afghanistan '11, hra vás zavede do posledního, a stále probíhajícího, konfliktu v Afghánistánu. Nicméně, vaším úkolem nebude jen likvidace sil Talibanu, ale také obnova samotné země, dohled na klidný průběh voleb, budování infrastruktury apod.

Afghanistan '11 tak nebude klasická hexová tahovka, kde jen táhnete jednotkami po mapě a drtíte nepřítele. Jelikož bojujete proti nepravidelné armádě, musíte tomu přizpůsobit taktiku a především, hra tomu přizpůsobuje obsah misí. Během svých akcí musíte brát ohled na civilisty, protože vybombardovaná vesnice spíš poskytne pomoc Talibanu.

Stejně tak samotné boje budou specifické kvůli terénu, který hraje svou roli. Pokud pomocí dronu najdete nepřátelské jednotky v horské oblasti, nejtradičnější reakcí je vyslat letecké síly a místo vybombardovat. Nicméně tím nepostihnete všechny nepřátele. Vaši pěchotu i leteckou podporu ohrožují improvizované nálože, jednoduché, ale efektivní rakety a každá hlídka mlže snadno padnout do pasti.

Afghanistan '11 je de facto dlouhodobé tažení, v němž musíte zemi obnovit a zlikvidovat odpor Talibanu. S každým mrtvým civilistou ztrácíte podporu místních obyvatel, s každým mrtvým americkým (a nebo afghánským, protože pod kontrolu dostanete i místní armádu) vojákem klesá morálka i podpora vaší misi ve Washingtonu. Mezi vaši práci bude patřit i budování civilní infrastruktury, distribuce humanitární pomoci OSN atd. Stejně pro oslabení Talibanu budete muset likvidovat opiová pole, která slouží jako zdroj financí.

Jak vidíte, Afghanistan '11 není tradiční válečná strategie na hexové mapě. Pokud se podaří všechny tyto prvky zakomponovat do jednoho celku, může se ze hry vyklubat velmi příjemné překvapení. Hru od týmu Every Single Soldier vydá 23. března kdo jiný, než Slitherine.

 

Tagy: Afghánistán strategie tahová válečná

Zdroje: GameWatcher

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.