zavřít

Sony oznámila exkluzivní titul Castlevania Requiem, který v sobě schová dva klasické díly série

PlayStation 4 PlayStation 3 Xbox 360 PSOne PSP PS4 Pro

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Světem chvíli obíhaly pouhé zvěsti, které vznikly díky ratingovým společnostem, ale konečně se nám dostalo posvěcení shora. Castlevania Requiem je skutečností, a i když nejde o nový díl, mohl by fanouškům vykouzlit úsměv na tváři. Ukrývá v sobě totiž dva díly z konce minulého tisíciletí – Rondo of Blood a Symphony of the Night.

Castlevania Requiem je opravdovou lahůdkou pro pamětníky. Tím se nechci nikoho dotknout, ale 25 let je vážně dlouhá doba. Castlevania: Rondo of Blood vyšla v roce 1993 následovaná o čtyři roky později titulem Castlevania: Symphony of the Night. Svůj debut oslaví na současné konzoli od Sony ve výše jmenovaném balíčku.

Obě hry se dočkaly lehké remasterové péče. Znamená to zejména upscaling na 4K/1080p, pozadí her s vysokým rozlišením, různá nastavení renderování a zahrnutí trofejí. Co se ovladače týče, nechybí vibrace, zvuky z repráčku ani podpora analogových páček.

Tyto dva díly nejsou v bundlu náhodou. Oba sklízely svého času velkou chválu a příběhově na sebe navazují. V Rondo of Blood hrajete za lovce upírů Richtera Belmonta, který se vydává zachránit svou milovanou Annette ze spárů Drákuly. V pokračování Symphony of the Night se ujímáte role Drákulova syna – Alucarda.

Bundle Castlevania Requiem dorazí na PlayStation 4 přesně za měsíc, tedy 26. října. V oficiální zprávě se sice píše o aktuální možnosti předobjednávky v PlayStation Store, jenže ať hledám, jak hledám, titul tam zatím nenacházím. Ale kdo si počká…

Castlevania Requiem

Tagy: balíček akční retro plošinovka 2D vampýrovka

Zdroje: blog.playstation

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.