zavřít

Nová Jagged Alliance sbírá peníze na vývoj skrze Kickstarter

Windows MAC

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Minulý týden se vývojáři z dánského týmu Full Control bez nátlaku přiznali, že na již potvrzenou novou Jagged Alliance hru budou potřebovat peníze od lidí a půjdou na to skrze Kickstarter. Čili cestou v dnešní době obvyklou. Včera svůj záměr zrealizovali a KS kampaň pro Jagged Alliance: Flashback spustili s cílem vybrat do měsíce 350 tisíc dolarů. A jak vypadá situace po jednom dni?

Čekal jsem, že počáteční nápor hardcore fanoušků série posune Kickstarter kampaň dál, ale vybrat hned ze začátku skoro jednu sedminu cílové částky, to je rozhodně nadějný start. Nadějný proto, že záměr dánských vývojářů působí na první pohled sympaticky, když JA: Flashback vykreslují ve zhruba stejných barvách, v jakých se mi během 14 let od vydání JA2 možná pokračování zjevovala ve snech.

Všechny podstatné informace o Jagged Alliance: Flashback prozradili vývojáři již před startem kampaně a naleznete je v tomto článku. Když to shrnu, tak cílem tvůrců z Full Control je vývoj hry, která bude příběhově zasazena před první JA titul od Sir-techu, bude pracovat s tahovými souboji, nabídne údržbu a obranu základny, vrátí na scénu staré známé postavy i s jejich typickými hláškami a osobními příběhy, bude orientovaná na singleplayer zážitek, nabídne hluboko do struktury hry zapracované RPG prvky včetně vývoje a upravitelnosti postav nebo dialogů se znatelnými konsekvencemi, a bude se odehrávat v 80. letech během studené války. Uff, to by stačilo.

Detailnější rozbor výše uvedených prvků si přelouskejte sami na Kickstarter stránce, kde tvůrci hned několikrát zdůrazňují, že JA: Flashback je projekt od fanoušků pro fanoušky. Replikují tak dávné motto Interplaye, kterého se drží třeba chlapci pracující pod bičem Briana Farga na Wasteland 2. Je to přístup sympatický, hlavně aby jim vydržel, až jim komunita opravdových hardcore fans, která zrovinka u JA série je opravdu početná, začne kafrat do toho, jak má hra přesně vypadat. Ale to je něco, s čím se komunitou placené projekty musí vyrovnat v obecné rovině. Holt je to něco za něco.

 

Tagy: strategie RPG tahová taktická

Zdroje: Kickstarter

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.