zavřít

Microsoft chystá pro Xbox i Windows 10 vylepšení výkonu při hraní her a nové možnosti streamování

Windows Xbox One

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Rok 2017 prý bude pro hry a herní systémy od Microsoftu „monumentální“, píše šéfinženýr Mike Ybarra z Microsoftu. „Ať už hrajete na Xbox One, nebo PC s Windows 10, (…) vaše zážitky budou snadněji přístupné, společenštější a lepší.“ Čím Ybarra podkládá svá prohlášení? Vylepšeními v rámci tzv. Creators Update, kterými budou průběhu roku obdařeny obě zmiňované platformy - Xbox One i počítače s Windows 10.

Asi nejzajímavější je slibovaný vyšší výkon při hraní pro počítače s Windows 10 pomocí nového prvku zvaného Game Mode. Ten by měl optimalizovat váš systém tak, aby vám hry běžely co nejlépe. Jak ale přesně to bude fungovat v praxi, zatím není jasné. Změny zasáhnou i uživatelské rozhraní Xbox One, které by mělo snáze podporovat multitasking a zrychlit běžné operace - například nahrávání videí nebo kontrolu stavu achievementů.

Snazší by mělo být i spojování se s přáteli ze sociálních sítí pomocí Xbox Live, a také tvorba či vyhledávání hráčských komunit. S tím je spojena i funkce Arena na Xbox One, pomocí které můžete organizovat vlastní turnaje v určitých hrách, aby byl „eSport dostupný všem“. Nejprve budou k dispozici World of Tanks a Killer Instinct, ale v budoucnu do seznamu přibudou další tituly.

Poslední výrazná novinka se týká služby Beam, pomocí níž můžete snadno streamovat hraní na Xbox One i ve Windows 10, aniž byste k tomu potřebovali dodatečný software. Na konzoli i na PC prý bude streamování otázkou stisku několika málo tlačítek, aniž byste si museli s čímkoliv lámat hlavu.

Těžko říct, jestli lze některou z informací zařadit do škatulky zásadních vylepšení, ale je pravda, že dohromady to vypadá na docela příjemnou sadu updatů pro všechny hráče, používající software (či dokonce hardware) od Microsoftu, což jsou, přiznejme si, téměř všichni. Podle Ybarry navíc budou v nejbližší době oznámeny další novinky, a prý dojde i na několik „překvapení.“ Snad to budou překvápka z jiného soudku než nedávné zrušení dračí bojovky Scalebound.

Tagy: update windows 10

Zdroje: Xbox News - The Creators Update

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.