zavřít

Hororová skákačka The Nightmare From Beyond se odehrává ve světě inspirovaném Lovecraftovým dílem

PlayStation 4 Windows VITA

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Když jsem viděl první záběry ze skákačky The Nightmare from Beyond od salvadorského studia Domaginarium, přemýšlel jsem, proč hlavní postava skáče tak podivně, nepřirozeně. To, co vypadalo jako bizarní technická nedokonalost, se ale vysvětlilo během popisu děje hry. Hlavní hrdinka Sanja totiž není člověk, ale členka rasy D’nyg z jiné planety. Ani to ji ale nepomůže před děsy, které potká při cestě za záchranou své sestry.

Tvůrci se dle svých slov silně inspirovali u Lovecrafta a jeho pojetí zla, prastarých démonů, prohnilosti apod. Jejich universum bude mít dost vlastních hrozeb, které na Sanju budou čekat během jejího rozkrývání záhad tajemného světa. Střídat se zde bude prostředí chrámů s cizími, mimozemskými stavbami, jejichž původ a účel nejspíš ani nerozluštíte. V tom ovšem tkví kouzlo tohoto specifického žánru.

Nepočítejte zde ovšem s nějakou velkou akcí, pokud už dojde na nějakou konfrontaci, podle obrázků se bude Sanja bude spíš schovávat nebo utíkat. Hlavním pilířem hratelnosti budou ovšem puzzly vycházející z prostředí a hledání cesty dál. Podle obrázků dojde i na občasné dialogy, nicméně základ hry by měl spočívat právě v poskakování po úrovni. Vizuálně je na hře samozřejmě vidět menší rozpočet (část financí pochází i z grantu salvadorské vlády), ale samotné animace a stylizace k cizímu světu sedí.

Domaginarium by The Nightmare from Beyond rádi vydali kromě PC i na PS4 a PS Vita. Kdy se to povede, je zatím ve hvězdách. Další zprávy o hře pocházející z exotických salvadorských vývojářských luhů a hájů najdete na oficiálních stránkách.

Tagy: horor akční sci-fi plošinovka

Zdroje: tisková zpráva,IndieGames

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.