zavřít

Dungeon se vrací - Legend of Grimrock bude brzy hotov

Windows

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Existují jedinci, kterým při vyslovení zaklínadla „dungeon“ v souvislosti s nějakou chystanou hrou, ukápne od úst hodně nechutná slina a jejich pohled se promění v tupé zírání před sebe do neurčitého bodu někde na druhé straně galaxie. Znám je, viděl jsem je a budu sledovat jejich reakce, když teď tedy říkám „dungeon“ a hned vzápětí Legend of Grimrock. O hře už jsme psali, takže snad víte, že jde o velmi nadějně vyhlížející nezávislé dílko od lidí z týmu Almost Human, kteří dnes zahlásili, že s úspěchem dorazili do beta fáze vývoje. A při té příležitosti vydali nové video, obrázky a informace, jak to tedy s hrou vlastně bude nyní.

Jak informuje článek na homepage hry, dosažení bety znamená, že všechny levely, herní prvky, nepřátelé, no prostě všechno, co je nyní ve hře obsaženo, se objeví i ve finální verzi a nyní se to celé bude ladit, ladit, upravovat a ladit do konečné podoby. Možná se prý do hry podaří propašovat pár herních prvků navíc, ale prioritu má odladění těch stávajících. Dosažení významného milníku ve vývoji však mělo vliv na další věci...

Vydání bylo posunuto z konce tohoto na začátek příštího roku – aby měli tvůrci dost času na odladění hry, zkoumání různých možností distribuce a zřejmě i propagaci hry. Jako první vyjde Legend of Grimrock podle všeho na Steamu, čili v PC verzi. V plánu však tvůrci mají dostat hru na všechny možné platformy, mobilní zřejmě nevyjímaje. Ale to je daleko, nyní se soustřeďte na nové screenshoty a video o pár řádků výše, které vám představí, jak jednotlivé prvky fungují (souboje, hádanky, ovládání, RPG systém atd.), vypadají, znějí a jakou to má celé atmosféru.

 

Tagy: dungeon

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.