zavřít

After Reset chce nabídnout RPG zážitek po vzoru série Fallout

Windows

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Vůbec netuším, jak by to v mém případě bylo s oblibou postapokalyptických RPG titulů nebýt prvních dvou Falloutů, které u mě plamen nadšení asi zažehly, ale troufám si říci, že i tak by mě jakýkoli titulu v postapo stylu zajímal stejně - hodně. Pokud to má být hra ve stylu Falloutu, vizuálně, koncepčně, herně i pravidly, tak dvojnásob. After Reset si výše uvedené cíle klade, jak se dozvídám z nedávno spuštěné oficiální stránky, odkud jsem také vytěžil všechny ty pohledné artworky v galerii a okolo v textu.

Všechno, co bezejmenný tvůrčí tým složený z lidí, sedících zřejmě v různých částech světa, o After Reset povídá, zní povědomně a lákavě. Klasická RPG hra v otevřeném světě, který 132 let po termonukleární katastrofě, tedy nazývané “Reset”, pomalu umírá a po jeho povrchu se prohání nejenom zbyky lidské civilizace, ale i návštěvy z vesmíru a různí mutanti. Anarchisticky koncipované skupinky přežívajících lidí se soustředí ve žlutých zónách, což jsou většinou ruiny velkých měst zahalené radioaktivním smogem, zatímco mutanti a ostatní přežívají v červených zónách se spoustou nebezpečných anomálií, kde by člověk dlouho nepřežil.

Na tomto základu chtějí tvůrci vystavět emocionálně silný příběh ve stylu klasických RPG typu Fallout 1 a 2, dále vás chtějí dostat do deprese z pohledu na umírající svět plný podivných a smutných existencí, do mixu přihazují vývoj a vylepšování postavy po vzoru systému S.P.E.C.I.A.L., slibují také sadu nástrojů pro tvorbu vlastních modulů a dobrodružství, no a třešní na dortu má být podpora multiplayeru v podobě perzistentních světů, které poběží na oficiálních ale i vašich vlastních dedikovaných serverech.

Příliš dalších informací homepage o hře nenabízí a celé to působí tak nějak nahodile. Stejně jako však nemám žádný vážný důvod věřit, že z toho něco nakonec bude, tak nemám důvod tomu zároveň nevěřit. Zatím je After Reset jen představa, která má běžet ne Unity enginu, má vyjít na Windows a Linux a ..to je všechno. Zbylé střípky informací si najděte sami na homepage. Já se jdu ještě jednou kochat artworky...

Tagy: Indie RPG postapokalyptická

Zdroje: After Reset

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.