zavřít

911 Operator vás posadí do křesla dispečera záchranné služby

Windows MAC

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Pokud jste někdy zatoužili být dispečerem záchranné služby třeba v Českých Budějovicích (protože tam by chtěl žít každý), tento sen se vám brzy splní, tedy alespoň v herní podobě. Na Kickstarteru končí projekt studia PlayWay 911 Operator, který vám umožní z jakéhokoliv rozumně velkého města světa řídit jednotky záchranné služby. V jádru jde o manažer, v němž na telefonu jednáte s jednotlivými volajícími, vysíláte do města odpovídající typ vozu, najímáte nové posádky a získáváte reputaci, tedy pokud jste ve svém počínání úspěšní.

Jádro hry bude spočívat v komunikaci s volajícími. Tvůrci hry se zapřísahají, že jejich padesát různých typů telefonátů vychází ze skutečných telefonátů, s nimiž se dispečeři museli vypořádat ve své kariéře. Každý rozhovor bude mít unikátní průběh, který navíc rozhodnou vaše rozhodnutí. Teoreticky budete moci třeba i volajícího odbýt s tím, že nejde o věc, kterou řeší záchranka – jen pozor, aby se z toho nevyklubala situace jako v povedeném teaseru.

Při rozhovorech budete občas muset využívat i znalostí první pomoci, což znamená, že se možná i něco přiučíte, byť třeba za cenu života virtuálního volajícího. Asistovat můžete při zástavě srdce i porodu. Celkově by vám tato pasáž měla nastínit, jak se asi dispečeři cítí a jaké všechny problémy musí řešit. Kampaň bude rozdělená na jednotlivé služby, což je jeden den ve virtuálním světě, který vám zabere v reálném čase asi 10 minut. Po službě pak začne manažerská část hry – najímáte nové členy týmu, vozidla a jejich vybavení.

Je třeba zdůraznit, že 911 v tomto pojetí zahrnuje kromě zdravotní záchranné služby i policisty a hasiče. Pokud tedy musíte řešit třeba zemětřesení nebo teroristický útok, budete mít plné ruce práce s vysíláním různých typů jednotek a přitom vyřizováním hovorů a třeba i jiných případů na druhé straně města. Celkově koncept hodně připomíná This Is the Police bez dějové linky.

Pěkným trumfem 911 Operator je fakt, že nabídne stovky měst z celého světa, na jejichž mapě budete řešit případy. Z České republiky sítem podle počtu obyvatel prošla Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice, Karlovy Vary a Ústí nad Labem. Polské studio PlayWay na Kickstarteru chce 9 tisíc kanadských dolarů, což už vybrali. Tato částka se týká mobilní verze. Ta pro PC a Mac by měla vyjít v listopadu tohoto roku.

Tagy: strategie simulace manažer

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.