zavřít

Reprobates hotovi, ale česká verze později

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V souvislosti s objevivšími se obrázky a s na oficiální stránce zmiňovaným, již několikátým odkladem temné adventury Reprobates (Zatracenci) jsme se optali Martina Malíka, šéfa domácí firmy Future Games, co je k tomu vedlo, jak to momentálně vypadá s datem vydání české verze a zda vůbec někdy vznikne.

Jeho odpověď, která jistě vyvolá spoustu reakcí, ale nelze se ji vůbec divit vzhledem k u nás bídnému odbytu Posla Smrti a NIBIRU (btw to je u aktuálního Levelu jako plná hra), přetiskujeme v kompletním znění níže.

    Hra je hotova, minuly tyden jsme delali rozsahle preview pro zahranicni tisk, ale prednost ma vyroba zahranicnich jazykovych verzi. Bohuzel vydavani nasich her v Ceske republice se deje jen z toho duvodu, ze jsme ceska firma. Pokud jde o ekonomickou stranku veci, tak to smysl nema. Ceska distribuce vydela v podstate to, co jsou naklady na vyrobu ceske verze (dabing, upravy grafiky do cestiny, produkce a vyroba, distribuce) a tot vse. Lide u nas stale nepochopili, ze normalni je si software (pokud jej chci pouzivat) koupit a nikoli ukrast. Takze nase hry sice drive ci pozdeji hraje spousta lidi, ale prodeje tomu rozhodne neodpovidaji. Pokud bude tento trend pokracovat, je dokonce v budoucnu mozne, ze ceske verze vubec prestaneme delat a omezime se jen na cizojazycne (jejichz vynosy nam umoznuji hry vyvijet). Je to sice smutne, ale je to tak.
zdroj: vlastní

jd

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.