zavřít

První obrázek z Tormentu předvádí grafickou stylizaci hry

Windows

- Obrázky autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Update - Přidáno video s animovaným screenshotem.

Původní zpráva - První screenshot ze hry! Čeká se na něj obvykle s až posvátnou úctou, která v případě některých titulů (dívám se na tebe GTA V) může u redaktorů přerůst až v čirou nenávist: „Proč lidi tak žerou debilní obrázek, ze kterého smrdí Photoshop na sto honů, a nezajímá je ta strašně hluboká nezávislá adventura, co teď vyšla?!“ Něco podobného se člověku honí hlavou, když vám ten screenshot z GTA V předhazuje a hledá ztracenou sebeúctu. Tentokrát je to ale jiné a „první screenshot“ z RPG Torment: Tides of Numenera vám házím k nohám bez jakýchkoli výčitek.

Vlastně se nejedná o klasický obrázek ze hry, jak jste jistě sami poznali z absence obvyklých prvků jako je UI, postavy atd. V rámci dialogu se svými „investory“ tvůrci z inXile vydali ukázku předrenderovaného prostředí lokace The Bloom, kterou znáte z artworku, aby tím demonstrovali nejenom estetické směřování hry, ale též ilustrovali pracovní postup. Obojí v nejnovějším Kickstarter updatu podrobněji rozebírá Koy vanOteghem z inXile.

Právě návrh vzhledu lokace The Bloom tvůrce navedl na tu správnou cestu spíše organického designu prostředí, který se pokusí aplikovat i na lokace, co jsou více architektonické (budovy a jiné objekty). Ostatně, od hry, která je zasazena do dosti divokého fantasy světa asi nikdo neočekává, že bude dodržovat fyzikální zákony a stavitelské poučky.

Koy vanOteghem dále vysvětluje, jak tvůrci přistoupili k tvorbě samotné grafiky tak, aby dosáhli požadovaného vzhledu a míry detailu, ale zároveň to byli schopni utáhnout v rámci nepříliš početného týmu. Nakonec zvolili prostřední cestu, takže Torment bude 2.5D hra a na produkci i výkon hry dosti náročné 2D assety tvoří spíše menší část celkového objemu, který bude do hry vytvořen. Třeba postavy budou zpracovány čistě ve 3D a retro stylizace bude dosaženo izometrickou kamerou. Nechte si to však vysvětlit od osoby povolanější, čili přímo od Koy vanOteghema.

Torment: Tides of Numenera se jinak blíží ke konci své Kickstarter kampaně a tempo přibývání nových investorů už se před nějakým časem hoooodně zpomalilo. Kampaň je však na konto svého raketového startu přesto neuvěřitelné úspěšná a kdo ví, třeba se klasicky suma zainvestovaných peněz zvedne společně s koncem kampaně, jak to bývá obvyklé. Pokud se ještě rozhodujete, zda přispět, nebo čekat na finální produkt, máte na to 4 dny. A k tomu přemýšlení si třeba můžete dát náš rozhovor s tvůrci o tom, co Torment má být, a co v něm rozhodně nenajdete.

...

Tagy: fantasy RPG

Zdroje: Kickstarter

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.