Podrobnosti o hře Larry: Magna Cum Laude
zdroj: Archiv

Podrobnosti o hře Larry: Magna Cum Laude

3. 2. 2004 12:12 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Novým titulem vznikajícím pod taktovkou společnosti Sierra/VU Games je adventura Leasure Suit Larry: Magna Cum Laude, nová hra pro PC, Xbox a PS2 navazující na známou point&click adventuru o smolaři Larrym.

Bylo prý jen otázkou času, kdy se Sierra do takového projektu pustí. Ten správný čas nastal, podle rozhovoru na HomeLANu, v roce 2001. Plán byl vytvořit hru, která by skýtala stejnou volnost pohybu jako GTA3, ovšem jejíž veškerá akce by byla založena na humoru a ne násilí. A když studio High Voltage Games v tu dobu navíc přišlo s prototypem hry o Larrym, bylo jasno.

Jak jistě víte z našich dřívějších zpráv, hlavním hrdinou tentokrát nebude ten stejný Larry jako v předešlé hře, ale jeho synovec. A proč zrovna jeho synovec? Prý to byl trochu oříšek. Tvůrci měli zájem na tom, aby byl hlavní postavou původní Larry Laffer, ale vzhledem k tomu, že se už rozhodlo o situování hry do prostředí vysoké školy, museli přijmout za svého Larryho Lovage, velmi podobného týpka, ale z jiné generace.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Larry se v této hře pokusí dostat do televizní reality show, která se má natáčet právě na jeho vysoké škole. Její tvůrci si ale nemyslí, že je Larry pro ně ten pravý a tak našemu hrdinovi nezbude nic jiného, než je přesvědčit, že to právě on je idolem dívčích srdcí. Začne hon na děvčata. A zastoupeny zde budou různé možné typy žen - dominantní presidentka spolku žen, farmářská holka, typická "party girl" aj. Každá z nich bude mít svou osobnost. Během svého snažení se Larry ale zamotá do různých dalších záležitostí, z nichž některé jsou navzájem propojené a jiné stojí úplně mimo jakékoliv souvislosti.

Interface hry, která bude díky svému grafickému enginu plně ve 3D, má být zcela praktický a co nejjednodušší. Hráč by na něm měl vidět vše důležité, jako jaké akce může vykonat nebo kolik peněz v dané chvíli má, apod. Místo puzzlí, které prý mohou být pro někoho někdy až frustrující, má hra v mnoha případech obsahovat spíše arkádové minihry. Za jeden z nejzajímavějších aspektů hry považují vývojáři konverzační engine. Hráč bude v průběhu Larryho rozhovoru s dívkami v reálném čase kormidlovat směr rozhovoru pomocí ikon na obrazovce. Vzhledem k tomu, jaká témata se budou přetřásat, bude hra určena dospělým hráčům.
zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články