zavřít

Pět tajemných elementů v Prince of Qin

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na začátku dubna jste mohli poprvé na našich stránkách dočíst o přípravách nové real-time fantasy RPG - Prince of Qin, která vzniká ve spolupráci společnosti Object Software (Čína) a Strategy First (Německo).

Dnes jsme se z jednoho interview dozvěděli několik bližších informací, jež se Vám v této zprávě pokusíme stručně shrnout. Kromě toho máte možnost prohlédnout si mnoho nových obrázků v naší galerii.

RTRPG Prince of Qin bude svým single playerem možná trošku připomínat oblíbenou Baldur's Gate. Hlavní rozdíl mezi nimi bude v tom, že BG je založena na v Evropě a Americe velmi populárních principech AD&D, zatímco Prince of Qin bude vycházet z filosofie pěti elementů (kov, dřevo, voda, oheň, země), která je naopak velmi známá v Číně. Čínská historie jako taková bude klíčovou pro celou hru. Dynastii Qin tvůrci zvolili především proto, aby takzvaně zabili dvě mouchy jednou ranou. Dynastie Qin má totiž zásluhu na stavbě Velké Čínské Zdi, kterou si zřejmě představí každý ze západního světa, když se řekne "Čína", čímž se právě západu tato hra více přiblíží a uspokojí se tím i asijské publikum, zejména pak čínské, neboť právě pro ně má První Vládce dynastie Qin velký význam. Děj Prince of Qin však bude zasazen do chaotické doby po smrti Prvního Císaře, do let 210 - 207 př. K.. Hlavní postavou bude korunní princ a následovník Prvního Císaře - Fu Su a setkáte se i s mnoha dalšími historickými postavami.


další nové obrázky

Základní vlastnosti hrdinů budou předdefinovány, avšak další směr a vývoj postav určí sám hráč. Hra Vám nabídne celkem pět hlavních typů postav (Paladin, Muscleman, Assassin, Wizard a Witch), které budou oplývat jedinečnými schopnostmi a dovednostmi. Co se týče bojování, hráči budou moci ovlivňovat souboje v reálném čase klikáním myši. Většinou budete mít k dispozici hned pět hrdinů. Hru navíc budete moci kdykoliv pozastavit, abyste si mohli rozmyslet svou následující strategii. V Prince of Qin se bude vyskytovat 20 různých druhů dovedností/magie pro každý typ hrdiny. Jak již bylo výše zmíněno, velký důraz je zde kladen na starověkou čínskou filosofii pěti elementů, ze které bude hra vycházet.

Prince of Qin Vás postaví proti mnoha různým oponentům z řad přirozených i nadpřirozených bytostí. Většina z nepřátel bude mít svou vlastní umělou inteligenci. K obraně i útoku Vám poslouží 18 druhů zbraní, 8 typů obranného vybavení a mnoho dalších doplňků navržených zvlášť pro každou postavu. Hráči budou mít navíc možnost sběru určitých surovin, z nichž následně mohou vytvořit své vlastní zbraně. Většina zbraní i vybavení vychází samozřejmě opět z čínské tradice. Ve hře se nevyskytují žádné magické předměty.

Většina příběhů je předem určena, hráči však budou mít relativně dost volnosti, i když zde bude hodně rozvětvených událostí. Prince of Qin Vám nabídne také multiplayer, který může být stanoven dvěma způsoby. Buď se hráč připojí k oficiálnímu hernímu serveru, který bude schopen pojmout 200 až 500 lidí. Anebo si stanovíte vlastní server, kde se potom budete moci vyřádit s 10-20ti přáteli.

V současné době nemají tvůrci v plánu žádné veřejné betatestování. Zdá se že jde o velice náročnou hru, takže nikoho snad ani nepřekvapí, že zatím nebylo oznámeno žádné konkrétní datum vydání.
zdroj: GamersClick

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.