zavřít

MMORPG Ballerium snad bude, ale později

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Připravovanou masivně multiplayerovou sci-fi real-time strategii Ballerium už někteří z vás možná pohřbili.

Vývojářský tým Majorem, který na ní pracuje, se jeden čas skutečně potýkal s velkými finančními obtížemi a nepomohlo ani spolčení se s vydavatelskou společností Interplay, která má rovněž problémy se vůbec udržet na živu. Vývoj hry nicméně probíhá, i když velmi pomalu. V tuto chvíli se prý Ballerium nachází ve fázi beta a tvůrci doufají, že pokud půjde vše dobře, bude do léta venku. Pak mají v plánu zásobovat hráče dalším obsahem. My vám dnes můžeme nabídnout i dvojici nových ukázek.

Ballerium vypráví o světě obývaném sedmi rasami (hratelných bude však jen šest). Tento svět má jednu zvláštnost - slunce měnící barvu. To je zdrojem různých zvláštních sil zdejšího obyvatelstva. Jenže toto slunce je na pokraji zhroucení a tak jsou všichni nuceni se spojit ve snaze postavit bránu, s jejíž pomocí by včas unikli do jiného světa. Osud tomu však nepřál a jakási nehoda způsobila, že bránou začala naopak pronikat zvenčí strašlivá monstra. Aby to bylo ještě zajímavější, tak záhadně zmizí hlavní inženýr, který budování brány řídil a tak zde už není nikdo, kdo by zahájil další stavbu. V tento moment přicházejí na scénu hráči, kteří se pokusí Ballerium sjednotit pod svou vlajku.

Hra je sice RTS, ale je i zaměřena na PvP souboje. Hráči budou smět vytvářet klany, budovat armády, ale také získávat suroviny, obchodovat, vyrábět zbraně a podrobovat města (ta budou pod vaší nadvládou fungovat automaticky). Samozřejmě nebudou bojovat pouze mezi sebou, nebezpečí budou představovat již zmíněná monstra z jiného světa. Interakce mezi hráči bude hodně důležitá. Každá z šesti hratelných ras bude disponovat nějakými speciálními schopnostmi, které jsou však spojeny s barevnými fázemi slunce ovlivňujícími výrazně hratelnost. Co se týče grafiky, Ballerium je prý postavena na relativně starém 3D enginu. Nicméně, hráče, kterým jde hlavně o hratelnost, by to nemělo vadit.

zdroj: HomeLAN

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.