Homeworld 2 - novinky z hlubin vesmíru
zdroj: tisková zpráva

Homeworld 2 - novinky z hlubin vesmíru

21. 4. 2003 17:17 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Pokud vám obrázky z chystané vesmírné real-time strategie Homeworld 2 také vyráží dech, raději se na nové přírůstky do naší galerie ani nedívejte.

Podle Dana Irishe z Relic Entertainment bude hra podobně jako její předchůdce obsahovat zhruba patnáct lineárně laděných a hodně rozdílných misí plus nezbytný tutoriál. O příběhu tohoto pokračování, který v podstatě navazuje na první díl (1999), jsme se již zmiňovali, dnes se blíže podíváme na jednotlivé lodě. Mezi novými koráby se objeví modely nezvykle vyhlížející hlavní vaygrské lodě typu F Vaygr Capital Ship (Type F), bojové korvety Vaygr Pulsar Corvette nebo hiigaranské výzvědné lodě Hiigaran Scout (Fighter Type E) . Samozřejmě jde pouze o malou ukázku toho, co na nás z HW2 vyletí, více se můžete dozvědět třeba na této fansite.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Celá hra poběží na zbrusu novém tzv. REACT engine (Relic Entertainment Advanced Core Technology), který má mimo dynamické stínování a řadu speciálních efektů umožňovat i přehrávání filmečků v DivX a značnou modifikovatelnost. Mezi novinky se zařadí třeba větší volnost kamery a pozměněný interface, založený na poloprůhledných menu a panelech, rozmístěných na obrazovce. Díky nim tak budete moci zůstat "ve hře" i při nastavování těch nejmenších detailů. Pokud se naopak v přemíře různých tabulek ztrácíte, určitě vás potěší možnost uživatelského navolení jednotlivých sekcí, potažmo zjednodušení celého ovládání.

V multiplayeru si hráči vyberou za svou stranu buď Hiigarany (exulanty či jejich potomky) nebo rasu vesmírných kočovných bojovníků Vaygrů. Právě kolem obou těchto skupin se bude celý Homeworld 2 točit (více). Multiplayerová část hry prý vznikla především podle dřívějších přání fanoušků. Jak dobrými posluchači vývojáři z Relic Entertainment dokáží být však nezjistíme dříve než na podzim letošního roku, kdy hra vychází pod křídly společnosti Vivendi Universal.

kate

Nejnovější články