Futuristická fantasy akce Ugo Volt pro PC a X360
zdroj: tisková zpráva

Futuristická fantasy akce Ugo Volt pro PC a X360

6. 6. 2006 18:18 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

O hře UGO Volt jsme na našich stránkách psali pouze jednou, a to navíc velmi zběžně v období před E3, protože toho o ní nebylo mnoho známo.

Dnes to můžeme napravit a nabídnout vám k tomu i pár prvních obrázků. Sice malých, ale i to se počítá. UGO Volt je vyvíjena portugalským vývojářským studiem Move Interactive pro PC a Xbox 360. Budeme-li hovořit o žánru, pak budete mít co do činění s futuristickou/fantasy first-person střílečkou jedinečně skloubenou s prvky third-person adventury tak, aby celkový zážitek budil dojem celistvosti. Vydání hry se očekává na Vánoce roku 2007. Práce na ní prý začli už před šesti lety.

Příběh tohoto titulu vás zavede do temné digitální budoucnosti, která po globální apokalypse (zatopení kontinentu) sice slibuje lidstvu určitý komfort a bezpečí, ovšem za tím vším stojí manipulátoři z velkých korporací, dychtící po ovládnutí světa. K tomu jim má pomoci právě Ugo Volt, prototyp jakéhosi "vylepšeného" člověka příští generace. Jeho zrození je dílem společnosti World Order Corporation. Nyní už se chýlí ke konci jeho 60leté testování a nutno říci, že svému tvůrci sloužil dobře, takže prakticky nic nebrání tomu, aby se spustila masivní výroba. Přestože je Ugo Volt stále ještě více strojem než člověkem, je pronásledován vzpomínkou z dětství na tragickou smrt svého otce. Tuto fatální nehodu zapříčinila špatná funkce jednoho z Ugových neurotransmiterů. Ugo proto začal nenávidět své lidské tělo a obviňovat ze své ztráty společnost WOC. Jak už to tak někdy bývá, nakonec se výtvor obrátil proti svému tvůrci a Ugo Volt se tak přidal na stranu hnutí odporu, známého jako Green Flame (Zelený plamen).

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva

Asi tedy tušíte, jaká role vám připadne. Hádáte-li, že ztvárníte Uga Volta, hádáte správně. Spolu s ním se stanete součástí výše nastíněného orwellovského příběhu o destrukci a mstě, dojemných skutcích i zradě. Všechno se to má odehrávat ve velmi důsledně propracovaném prostředí. Ugo Volt má na jedné straně vynikat úžasnou inteligencí a řadou neobvyklých schopností, na straně druhé se ale nejednou se dostanete i do situace vyvolávající úsměv na rtu, neboť Ugo trpí zcela iracionální hrůzou z pavouků.

Herní svět bude sestaven z deseti oblastí, v nichž bude akce rozdělena ještě do mnoha nezvykle pojatých úrovní. Těšit se prý můžete na spoustu futuristických zbraní, stejně jako na různé mentální schopnosti ovládat prostředí i postavy. Mimo to se dočkáte i řízení různých vozidel a chybět nebude ani magie a další fantastické síly. Hra se přitom bude automaticky přizpůsobovat vašemu hernímu stylu. Bude také sledovat, jak často se uchylujete k násilí a oceňovat, když zvolíte cestu nenásilnou (například ve formě bonusové zbraně, apod.). Průběh má být nelineární. V rámci svého dobrodružství se setkáte s celou řadou různých postav a stvoření. Budou mezi nimi také mýtické potvůrky a dokonce i anděl jménem Scalix. Sestava nepřátel bude záležet na okolnostech.

korgull

Nejnovější články