zavřít

Final Fantasy XI - továrna na sny

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Série Final Fantasy se už neodmyslitelně zapsala do historie svého žánru a ani následující díl s pořadovým číslem jedenáct si neklade malé ambice.

Poprvé za celou dobu bude do Final Fantasy XI implementována podpora multiplayeru, s čímž souvisí i rozšířené možnosti komunikace. PC i PS2 verze FF XI byly také předváděny na letošní Game Developers Conference a dokončeny by měly být prý ještě před koncem letošního roku. Do samotné hry se pustíte s jednou z šestice postav, která si následně bude moci vybrat jedno z šesti povolání. Dojmy redaktorů z GameSpy, kteří měli možnost hru v současné fázi otestovat, vyznívají jednoznačně pozitivně. Úvod je rychlý, intuitivní a zábavný, kreatury ve hře zajímavé.


nové obrázkykompletní galerie

Jediná věc, na jejíž adresu se snesla lehká kritika, je množství různých menu a tabulek, které údajně pokrývají téměř polovinu obrazovky. Pravdou ale zůstává, že testovaná verze byla určena pro japonský trh, kde kult Final Fantasy už zapustil stabilní kořeny, tudíž se ta anglická může v zmiňovaných ohledech lišit. Efekty a prostředí, reprezentované mimo jiné třeba zasněženou tundrou nebo tichým lesíkem, prý vypadají na PS2 dobře, na PC pak přímo skvěle. Nejlepší asi bude, když se sami podíváte na nové obrázky do naší galerie. Jen pro zajímavost připomínáme, že paralelně s Final Fantasy XI vzniká pro PS2 i druhá verze minulého dílu, tzv. Final Fantasy X-2.
zdroj: GameSpy

kate

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.