zavřít

Call of Juarez - cesta za pomstou

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na westernové FPS Call of Juarez, kterou vám dnes můžeme připomenout novými ukázkami v naší galerii, pracuje polské vývojářské studio Techland.

Redaktorům Gamespotu, kteří s uskutečnili před pár dny rozhovor s Harisem Otkinsem, hollywoodským scénáristou a dramatikem, kterého Techland oslovil kvůli spolupráci na díle, se to zdá trochu zvláštní, že se evropský tým pouští do něčeho tak amerického jako je westernovka, ale zřejmě si neuvědomili, že celou řadu slavných westernovek natočili právě Evropané. Každopádně, Techland prý při své práci vychází hlavně z hollywoodské filmové produkce. Haris Otkins prozradil, že základní příběh hry nevymyslel on, ale jistý Pawel Selinger s Techlandu. Prý byl přímo ohromen jeho hloubkou a tématikou. Otkinsova troška v mlýně spočívá v pozadí obou hlavních postav, o jejichž konfliktu celá hra pojednává. Jsou to reverend Ray a Nilly Candle. O tom, co se mezi nimi stalo, jste se mohli dočíst už dřív.


Samozřejmě to není jediný Harisův přínos. Dále pomáhá Techlandu ve vytvoření dokonalé iluze westernu a propracování jasného, logického a emocionálně působivého příběhu. Zde by bylo vhodné zmínit, že hru měli možnost v její současné podobě vyzkoušet redaktoři magazínu IGN. Podle jejich preview Call of Juarez vypadá až překvapivě dobře (je detailní a disponuje prý úžasnými efekty), akce se jeví být uspokojivá a zjevně je zaujala i možnost jízdy na koni. Hratelnost se odvíjí od osobností protagonistů. Ray je ryzí pistolník a jde za svým přímo. Billy využívá špiónských technik a podvodů.

Redaktor IGN hrál za reverenda. Vyzbrojen byl dvěma revolvery, které používal najednou, každý v jedné ruce, přičemž pro střelbu z jednoho bylo třeba klikat na levé tlačítko myšky a pro střelbu z druhého na pravé "myšítko". V části hry, kde se ocitl na koni (pohled na krajinu z jeho hřbetu je prý nádherný), se dostal i k luku. Lovil s ním divoké králíky. Zdraví prý reverend doplňuje lahvinkou likéru, munici získává od padlých nepřátel. Call of Juarez prý není hra, ve které byste si to razili prostředkem ulice a prostě jen stříleli po všem, co se hýbe. Stejně jako ve westernových filmech se zde pohybujete od úkrytu k úkrytu a mezitím pálíte a dobíjíte. Kromě toho jsou tu i jisté prvky adventury. Sem tam bude třeba například zahýbat s určitými objekty, pro řešení nějaké překážky, apod. Vydání hry očekáváme v tomto roce.
zdroj: GamespotIGN

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.