Budovatelská strategie Children of the Nile
zdroj: Archiv

Budovatelská strategie Children of the Nile

22. 3. 2004 13:13 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Kdo ze stratégů by neznal díla studia Impression Games (Sierra) - Caesar, Pharaoh, Zeus či Emperor, z nichž první spatřilo světlo světa už v roce 1995.

Možná jste si říkali, co se stalo, že už dlouho nevyšla nebo aspoň nebyla oznámena žádná další taková hra. Na tuto otázku máme odpověď. Před dvěma a půl lety totiž tento vývojářský tým (a Sierru vůbec) opustili jeho klíčoví členové, včetně Chrise Beatrice a založili vlastní nové studio - Tilted Mill Entertainment. A abyste věděli, tak v jejich dílnách se teď právě připravuje nový herní titul, který dostal název Children of the Nile.

Když tito nadaní lidé Sierru opouštěli, neměli nic než holé ruce, žádnou technologii, na které by mohli postavit své nové dílo, a tak se museli po něčem rychle poohlédnout. Do oka jim padl engine Empire Earth a tak si záhy sehnali licenci a jali se jej upravovat ku obrazu svému. Nová hra proto bude ve 3D, s detailní grafikou a silnou dávkou realismu. celkově půjde o novou generaci budovatelských strategií.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Jak už sám název napovídá, Children of the Nile vás přivede do Egypta. Jde samozřejmě o strategickou hru, ve které navíc budou vaším nejhlavnějším zdrojem lidé. Ti se budou chovat "jako živí" a vy, jako jejich vůdce, budete muset najít a vybudovat jejich domov, kde by mohli žít, pracovat, vytvářet vztahy - vaším cílem bude prostě vytvoření kulturní civilizace. Vtisknout virtuálním lidičkám chování podobné tomu skutečnému lidskému (nepůjde o bezduché panáčky, co jen plní vaše rozkazy) bylo a stále je prý pro tvůrce výzvou, neboť - jak všichni dobře víme - člověk je tvor velmi komplikovaný. Dosud ještě nebylo rozhodnuto, jak daleko s tímto chtějí až dojít.

Hráč tedy ztvární roli Faraóna - vůdce a boha v jedné osobě. Silnou váhu ve hře bude mít i to, co si o vás vaši lidé budou myslet a jak silná je jejich víra ve vás. Jeden den vám budou nosit dary, druhý den už to tak být nemusí a vy budete sesazeni ze svého trůnu. I to prý bude možné. Jde hlavně o prestiž. Kromě toho, vaše postava nebude nesmrtelná. Bude proto třeba zvládnout určité věci v určitém, přírodními zákonitostmi omezeném čase. To znamená, že vaše vláda se bude táhnout přes několik pokolení rodu.

Hodně času také strávíte nad vylepšováním svého paláce. Stavět se ale budou i nejrůznější monumenty - hrobky, kulturní centra, chrámy či "propagační" stavby. V Children of the Nile se budete se svými lidmi moci procházet ulicemi svého království a pozorovat jejich život na vlastní oči, přičemž životní styl lidu bude závoset samozřejmě na podmínkách jaký mu poskytnete. Více se o hře můžete dozvědět v interview na GameSpy. Samotný tým vám představí jeho oficiální stránky. K vydání hry by mělo dojít ještě letos.
zdroj: GameSpyhomepage

korgull

Nejnovější články