Prožijte Ecův román Jméno růže v adventuře The Abbey of Crime Extensum
zdroj: Archiv

Prožijte Ecův román Jméno růže v adventuře The Abbey of Crime Extensum

9. 5. 2016 12:45 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Narazit na zfilmovanou knihu není vůbec obtížné, ale možnost zahrát si hru dle knihy je spíše vzácností. Adventura The Abbey of Crime Extensum je ale výjimkou, která potvrzuje pravidlo, když si bere za vzor pravděpodobně nejslavnějšího dílo Umberta Eca - román Jméno růže. Navíc je k dispozici zdarma.

The Abbey of Crime není původní titul, jde o remake adventury z roku 1987. Tehdy se hra bez potřebné licence na knihu Jméno růže jmenovala La Abadía del Crimen, a nová verze se tohoto názvu drží.

Příběh sleduje roli mnicha Williama z Occamu, který byl v minulosti mimo jiné obviněn i z kacířství, a v Itálii hledal úkryt před vězením. William se roky po svém uvěznění a útěku na svobodu plánuje vrátit ke své misi a šířit víru a poznání. Úkryt přitom našel v benediktinském klášteře, ve kterém ale dochází k řadě záhadných úmrtí. 

zdroj: Archiv

Právě v roli Williama a jeho učně Adsa z Melku řešíte záhadu, kterou z knižní předlohy velmi dobře znáte. The Abbey of Crime Extensum je freewarovka, na stránkách hry je tedy ke stažení zdarma. K jejímu hraní potřebujete jen nainstalovanou Javu. A kdyby vás bavila, můžete ji pomoci na Steam, kam se chce dostat skrze podporu komunity v rámci Greenlight.

Nejnovější články