Ethan: Meteor Hunter vyráží do boje proti indie plošinovkám
zdroj: tisková zpráva

Ethan: Meteor Hunter vyráží do boje proti indie plošinovkám

14. 10. 2013 19:25 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Jestli si nezávislí tvůrci vyloženě oblíbili nějaký konkrétní žánr, tak jsou to plošinovky s přidanou hodnotou v podobě akčních, logických či adventurních prvků. Jsou jich na trhu desítky až stovky, a těch skvostů, co se mezi nimi nachází. O to obtížnější však je se v této kategorii s novou hrou prosadit. Zvládne to roztomile se tvářící, ale brutálně obtížná hra s myšákem v hlavní roli?

Ethan: Meteor Hunter vyjde příští týden na PC a PSN, a jak se můžete sami přesvědčit na videích v článku, chystají si na vás tvůrci ze studia Seaven solidní challenge. Jde o studio, které vzniklo po krachu Hydravision (série Obscure) a Ethan: Meteor Hunter je jejich první a zároveň prý i poslední pokus, jak se chytit v ranku nezávislého vývoje her. O úspěch zabojují mixem klasické plošinovkové hratelnosti a hádanek, který ze záběrů na videích vypadá dostatečně atraktivně.

...

Padesátka úrovní ve třech tematicky odlišných světech bude naplněná spoustou pastí, které bude potřeba přeskákat a přelétat. Chybět nebudou nepřátelé, které je třeba postřílet. A pokud jde o puzzly, tak je myšák bude řešit díky svým telekinetickým schopnostem. Ethan má možnost zastavit na chvilku čas a krapet si pohrát s objekty, aby si uvolnil cestu. Užití schopnosti však má být silně omezené!

Tvůrci doufají, že se jim právě díky puzzlům podaří ozvláštnit jinak spíše klasickou akční hratelnost, aby tím svou hru odlišili od milionu dalších indie plošinovek dostupných na Steamu i PSN. Uvidíme, jak svůj domácí úkol vypracovali. Mrkněte se na videa, klidně dejte hře svůj hlas na Greenlightu, a koho svrbí prsty i peněženka, může si Ethan: Meteor Hunter předobjednat na této stránce. Určitě od nás můžete čekat recenzi, protože záběry ze hry vzbudily mou zvědavost.

...

Nejnovější články