8DAYS v pátek zažene hlad po klasických arkádových střílečkách
zdroj: Archiv

8DAYS v pátek zažene hlad po klasických arkádových střílečkách

18. 7. 2016 16:15 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Jednou za čas dostanu chuť si zahrát Commando (ideálně arkádovou verzi), jen snad v mírně modernější podobě, ale žádnou pořádnou nápodobu zatím nikdo neudělal. Stačil tak jen pohled na obrázky z 8DAYS, abych si na Commando vzpomněl s nadějí, že by tento titul od Santa Clara Games mohl nabídnout podobný zážitek. Podrobnější zkoumání informací o hře sice ukázalo, že šlo opravdu jen o dojem, ale přesto si v pátek, kdy hra vyjde, 8DAYS rád vyzkouším. Grafickou stylizací, která se snaží navodit dojem starých her, sice 8DAYS nevyniká, ale na shora viděnou střílečku si rád najdu čas vždycky. Hlavně když podporuje kooperaci pro dva hráče.

Koncept 8DAYS je jasný – v jednom nebo dvou hráčích kosíte všechno, co vám tvůrci staví do cesty od řadových vojáků až po bossáky, kteří jsou k vidění na záběrech videa. Tvůrci označují 8DAYS za dual-stick shooter, což znamená, že jednou pákou na gamepadu řídíte pohyb, a druhou ovládáte střelbu do všech stran. Nemusíte se však bát, hra samozřejmě podporuje i hru s myší a klávesnicí.

zdroj: Archiv

Celkem 8DAYS nabídne 5 příběhově odlišných v různých prostředích. První, která už dříve vyšla, nese podtitul Mission1: Rise Wars. V roli Mikea „Ghost“ Doea nebo Loly „Wasp“ Cruzové se v první kapitole snažíte odstranit síly (hlavně vojenského diktátora), které pomáhají udržet Rýžové embargo východních zemí proti západnímu světu. Žádný vážný příběh ale nečekejte, protože primárním motivem zrušení embarga je starost západní smetánky o to, že přijde o svou každodenní dávku sushi… No, raději k tomu dodám, že podle tvůrců jsou všechny scénáře do značné míry znovuhratelné, protože obsahují spoustu ukrytých věcí a level design navíc umožňuje řešení situací více způsoby.

zdroj: Archiv

Ostatní kapitoly se zřejmě ponesou v podobném haha duchu, když budete jako členové soukromé žoldácké organizace G.O.D. (gold - zlato, oil - olej, diamonds - diamanty) intervenovat ve prospěch tajné společnosti Masters of Mankind po celém světě – aby fungoval tak, jak si mocní představují. Zní to pitomě, možná také je, ale tak nějak mi to ke hrám tohoto druhu sedí…

8DAYS vyjde pro PC a Mac v pátek 22. července.

Nejnovější články