Pro Evolution Soccer 3 - tipy 2.část
zdroj: tisková zpráva

Pro Evolution Soccer 3 - tipy 2.část

3. 1. 2004 0:00 | Návod | autor: Redakce Games.cz |

Tentokrát se budeme PES3 - nejlepšímu fotbalu pro PC - věnovat z hlediska přípravy na zápas, týmových formací a strategií, vytvoření sestavy, chování týmu při hře, taktických tipů nebo třeba principu Master League.

Autor: Mickey Mouse
Publikováno: 3.ledna 2004


Zvětšit zdroj: tisková zpráva Pro Evolution Soccer 3 (recenze), skvělý fotbal od Konami, pořádně rozehřál srdce fotbalových fanoušků a přinesl komplexní hru, která jde daleko za rámec pouhého honění se za míčem. V tomto dvoudílném průvodci bychom se rádi zaměřili na vše podstatné, co hra nabízí, abyste si ji dokázali vychutnat se všemi finesami, kterými je doslova prošpikovaná.

V prvním díle tipů pro Pro Evolution Soccer 3 (dále už jen PES3) před čtrnácti dny jsme si rozebrali ovládání, trénink, kopací techniku, změny herního tempa, speciální pohyby, klamání tělem, práci s golmanem, centry, střelbu anebo přímé a rohové kopy. Dnes budeme pokračovat s druhou polovinou článku, která se věnuje zejména herní taktice a formacím.

 Příprava na zápas
Zkroťte chtíče a před každým zápasem si trochu pohrejte se sestavou a taktikami, s nimiž na soupeře vyrukujete. Je to na hře totiž hodně znát a navíc se tak můžete připravit na konkrétní tým, jeho rozestavení v poli s ohledem na jeho silné a slabé stránky. Takhle probíhá příprava i na skutečné zápasy a PES3 vám nezůstává nic dlužen. Taktické a strategické možnosti jsou výborně propracované a na hře se viditelně projevují. Jejich nabídku pak můžete využívat v trenérkém režimu, kdy sice neovládáte nikoho konkrétního, ale kormidluejte svůj tým jako celek, měníte jeho strategie, střídáte hráče, udáváte, kdo bude kopat přímáky či rohy atd. Určitě vyzkoušejte i tuto možnost, už pro získání pocitu, jaké to je být u toho, ale nemít možnost sám aktivně praštit do míče.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Přípravu na zápas začnu upozorněním na možnost zvolit krom jiného i aktuální formu každého ze soupeřících týmů. Jsou to položky Condition Home/Away na obrazovce General Settings, tedy té, která se objeví po výběru týmů. Každá z položek obsahuje šest voleb, od otazníku přes barevné šipky nahoru a dolů. Otazník představuje náhodnou (proměnlivou) formu a asi nejlépe odpovídá realitě, šipky pak dovolují v pěti stupních nastavit formu celého týmu na určitou úroveň. Doporučuji používat otazník a pevné nastavení formy třeba pro tréninkové přáteláky.


Týmové formace a strategie

Potvrzením zmíněného dialogu se dostanete do poslední předzápasové obrazovky, kde nás nyní zajímá hlavně položka Formation Settings (je opět dostupná i kdykoli během zápasu). Nabízí vše, s čím lze na soupeře vyrukovat a u ní bych se rád zastavil trochu detailněji. Obsahuje celkem šest položek, u nichž by asi bylo záhodno si vysvětlit nekteré podrobnosti.

Předně se nejprve zorientujte v okně, které je svisle rozděleno na dvě části – jedna obsahuje údaje o vašem vlastním týmu (poznáte ji podle blikajících šipek u ovládacích tlačítek) a druhá je o vašem soupeři. Nahoře vidíte schéma herní plochy s rozestavením hráčů, dole pod ním pak seznam hráčů, kterí do zápasu nastupují. Zkuste si nyní cvičně pomačkat příslušnými tlačítky, která se vám pro ovládání nabízejí. Lze přepínat mezi čtyřmi způsoby zobrazení hráčů na hřišti, a rovněž lze měnit zobrazení atributů vpravo od jejich jmen v seznamu.

 Parametry hráčů
První zobrazení vpravo od jmen hráčů udává, jakou pozici daný hráč zaujímá (GK = brankář, B znamená obránce, M záložník a F značí útočníka; L = levý, R = pravý, O = ofenzívní, D = defenzívní, C = střední).

Druhé zobrazení ve formě zelených indikátorů a šipek vpravo od nich ukazuje, jakou má hráč energii (během zápasu ubývá) a v jaké je zrovna formě (šipky nahoru značí formu dobrou, šipky dolů útlum).

Obrázek zdroj: tisková zpráva Ve třetím zobrazení vidíte ikonky karet, které vaši hráči dostali v tomto zápase (jasnou barvou), případně v ligách a pohárech i ty, které si nesou z předchozích utkání (zašedlé). Karty mohou – stejně jako v reálu – být důvodem k zákazu startu a takový hráč je pak označen šedě a nelze do sestavy zařadit. Mimochodem – hráč, který dostal v zápase kartu, je ve hře indikován žlutým popiskem u kurzoru namísto standardního bílého, což je užitečná drobnost.

Poslední způsob zobrazení hráčských atributů spočívá v přehledu, které hráče máte nastaveny pro exekuci standardních situací. Vidíte zde tři sloupečky, nadepsané FK (volný kop), CK (rohový kop) a PK (penalta). Hráčům pak lze nastavit, kdo bude který typ akce zahrávat. U volných kopů lze volit exekutora dlouhých (L) a krátkých (S), rohové kopy zase zahráváte zleva (L) a zprava (R) a penalta je jednoznačná. K tomu snad zopakuji, že si lze exekutora ručně zvolit i přímo v zápase v okamžiku, kdy k takové situaci dojde.

 Vytvoření sestavy, porovnávání hráčů
První taktickou položku z menu uprostřed obrazovky nazvanou Substitution využijete jednak před zápasem, a také pokaždé, když budete chtít střídat. Před zápasem zde získáte přístup do seznamu hráčů a můžete si poskládat optimální sestavu. V dolní střední části okna vidíte seznam s atributy právě označeného hráče. Tento seznam je delší a jde jím rolovat pomocí příslušných tlačítek. Nad ním je grafické znázornění šesti nejdůležitějších parametrů: ATT = útočnost, TEC = technika, STA = stamina (výdrž), DEF = bránění, POW = síla střelby a SPD = rychlost.

Pole uprostřed pak slouží ke grafickému vyjádření jednotlivých položek, čímž vznikne uzavřený šestiúhelník. U něj platí, že čím dál od středu je jeho vrchol, tím lepší je odpovídající vlastnost daného hráče. Jinými slovy – kdyby měl hráč všechny zobrazené parametry na maximální hodnotě, bude tvar šestiúhelníku odpovídat ploše celého grafu. Měl-li by naopak všechny tyto atributy nulové, vypadal by šestiúhelník jako tečka uprostřed. Praktické využití si ukážeme za chvíli.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Seznamem hráčů se dá pohybovat a s tím se mění i údaje zobrazované ve střední části. Bíle jsou označeni hráči základní sestavy, pod nimi šedě pak náhradníci. Chcete-li provést výměnu, označte libovolného z hráčů a poté najeďte a klepněte na toho, kterým jej nahradíte. Zároveň se zde po označení prvního hráče projeví další praktická vychytávka: v seznamu parametrů přibude další sloupec hodnot, odopvídající hráči, na němž je zrovna kurzor.

Vpravo tedy vidíte parametry hráče určeného k vystřídání, vlevo odpovídající parametry hráče, na němž se nachází kurzor a můžete tedy porovnávat. Pro lepší přehlednost jsou oba seznamy doplněny šipkami, kde žlutá značí vyšší hodnotu a červená hodnotu výrazně vyšší. Snadno tak poznáte, jak si oba hráči vzájemně stojí. Stejně tak i horní graf teď zobrazuje jak hráče označeného (červená) i aktuálně zobrazovaného (modrá) a velice dobře tak můžete porovnat, kdo je rychlejší, kdo líp brání atd.


Nastavení herní formace

Druhým krokem je zvolení správné herní formace. Tu lze v PES3 volit na úrovni jednotlivých hráčů, a to v několika formách. Volby jsou natolik bohaté, že se o nich zmíním vcelku stručně, ale snad nevynechám nic podstatného. Nabídka Formation se dále dělí do trí podnabídek. První je Set Formation, tedy nastavení formace. První její položka je Change a dává možnost nastavit jedno z nabízených schémat (které půjde dále upravovat).

 Ruční editace pozic hráčů
Obrázek zdroj: tisková zpráva Druhá položka Position Edit slouží k ručnímu přemístění libovolného hráče do prakticky jakékoli pozice na trávníku. Budete zde pracovat s náhledovým oknem hřiště, kde se vám označí jeden z hráčů jako pulsující tečka. Mezi hráči lze přepínat a pokud na některého klepnete, zobrazí se větší obrázek hrací plochy a vy pomocí šipek posouváte hríče do libovolné pozice. Herní plocha je zde rozdělena do tří sektorů (obranný, střední, útočný) a klidně lze hráče umístit i do sektoru jiného než ve kterém se právě nachází. Omezení jste pouze určitými zákonitostmi fotbalu a nelze hrát třeba na deset útočníků a brankáře.

Položka Select Position slouží k přiřazení konkrétní funkce označenému hráči. Označíte-li útočníka, můžete vybrat, zda bude uveden jako levé či pravé křídlo anebo střední útočník, obdobně to platí i u zálohy a obránců. Tato volba se vám nabídne automaticky i tehdy, když přemístíte záložníka do útoku apod.

Poslední je Automatic Sort, který vám dokáže automaticky zpřeházet hráče v poli tak, aby co nejlépe odpovídali vašemu aktuálnímu rozmístění. Pokud jste tedy třeba ručně změnili formaci ze dvou útočníků na tři, automaticky se vám do sestavy přidá jeden útočník na úkor jiné pozice, která z formace naopak vymizela.

 Individuální pokyny
Obrázek zdroj: tisková zpráva Vraťme se zpět o jednu úroveň a popišme si význam skupiny Individual. Zde jsou tři položky – Attack, Defense a Mark Settings. První se zabývá chováním jednotlivých hráčů v případě, že má váš tým míč a útočí. Opět zde pracujete s náhledem herní plochy, kde si označíte libovolného hráče a klepnutím zobrazíte okénko s osmi směrovými šipkami a OK uprostřed. Každému hráči zde můžete zadat, do kterých směrů se má při útočných akcích soustředit a nabíhat. Zadat lze maximálně dva ze směrů a editaci vždy ukončíte klepnutím na OK. Směry, které jste zadali, se pak zobrazí i do náhledu hřiště.

Defense představuje obdobu, ale v případě bránění, tedy když je míč na kopačkách soupeře. Každý hráč je v tomto režimu představován v náhledu modrou šipkou směrem k vlastní brance, jejíž délku lze měnit ve třech stupních, což odpovídá stupni obranné činnosti, kterou se má snažit vyvíjet.

Poslední volbou je Mark Settings, kde ještě každému hráči nastavujete taktické chování v týmu. Vybíráte ze tří možností: Covering = hlídání příslušné části hřiště; Zone Mark = snaha o zastavení každého soupeřova hráče, který se objeví v příslušné zóně; Man Mark – osobní obrana, kdy si pak ještě v náhledu hřiště volíte, kterého hráče chcete krýt a zda agresivně, anebo s menší razancí.


Chování týmu

Další z hlavních položek nabídky je Team, kde se nastavuje pohyb a taktika týmu jako celku. Najdete zde nejprve čtyři položky: Attack/Defense = nastavení útočné či defenzívní hry a možnosti jejich přepínání, Defense system = zvolení obranného systému, Team Strategy = nastavení strategií a úrovně jejich používání. Poslední položka List Settings je pak jakýmsi shrnutím předchozích nastavení s možností je ještě měnit.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Attack/Defense obsahuje čtyři možnosti. Manual znamená, že mezi útočnou a obrannou hrou budete přepínat v průběhu zápasu ručně. Provádíte to tlačítky L2 + R1 (přepnutí směrem k útočnější hře), anebo L2 + R2 (přepnutí na hru více obrannou). Máte k dispozici celkem pět úrovní (od plně obranné hry po zcela útočnou), které se při hře zobrazují v dolní části obrazovky pod jménem hráče ve formě barevných podlouhlých obdélníčků. Červený (nejblíže brance soupeře) znamená maximální útok, světle modrý nejblíž brance vlastní znamená hru obrannou.

Defense system volí mezi třemi způsoby obranného systému. Normal znamená obranu takovou, kdy obránci jdou po každém, kdo se objeví v jejich zóně s výjimkou těch, kdo mají přiřazenu speciální obranu (zvolenou individuálně v Mark Settings). Sweeper znamená, že si určíte jednoho obránce, který se bude snažit zůstávat ve volné pozici, zatímco ostatní obránci půjdou po soupeřových hráčích. Line Defense je pak poslední možnost, kdy obránci udržují určitou zadní linii i za cenu nedodržení nastavení zadaných v Mark Settings.

Team Strategy slouží k nastavení, do jaké míry se budou v zápasu používat jednotlivé herní strategie. Ty jsme ještě nevybírali, o nich bude řeč za chvíli. Zde jen uvedu, že můžete používat až čtyři taktiky naráz a mezi nimi přepínat automaticky či manuálně, případně používat naráz jakoukoli jejich kombinaci. V menu, o kterém se nyní bavíme si pouze nastavujete, do jaké míry má být každá ze strategií dodržována. Slouží k tomu symboly A, B a C, kdy A znamená agresivní dodržování za cenu rychlejšího úbytku staminy (energie), B znamená normální stav a C značí pouze méně důsledné dodržování zvolené strategie, čímž se hráči méně unavují.

 Strategie
Obrázek zdroj: tisková zpráva Dostáváme se k navolení vhodných strategií, v jejichž schématu se budou projevovat ostatní dosud provedená herní nastavení. První položkou je Manual, což znamená výběr až čtyř strategií ze seznamu a jejich manuální zapínání v průběhu hry. Zvolením této položky se vám v dolní části zobrazí seznam předdefinovaných strategií. Ty, u nichž je symbol některého z tlačítek (kolečko, křížek, čtvereček anebo trojúhelník) jsou aktivní a ve hře je zapnete stiskem klávesy L2 + příslušného tlačítka. Zapnutí dané taktiky se pak zobrazí příslušným symbolem u dolního okraje obrazovky. Lze takto zapnout i více taktik naráz, případně aktivovanou taktiku opětovným stiskem deaktivovat.

Režim Semi-Auto dovoluje manuálně nastavit pouze jednu ze strategií tlačítkem L1 a ostatní se v průběhu hry přepínají automaticky podle aktuálního dění. Formation „A“ a Formation „B“. slouží k uložení vlastních aktuálních nastavení. Tím si tedy z toho všeho, co jste si nastavili, můžete vytvořit vlastní strategie a ty pak během zápasu používat a kombinovat se strategiemi dalšími. K uložení aktuálního nastavení slouží položky Copy to „A“ a Copy to „B“.

 Výběr kapitána, exekutorů kopů a předvolených strategií
V hlavním menu nastavení formací se dostáváme k další položce Kicker/Captain, sloužící k nastavení kapitána a exekutorů standardních situací tak, jak jsme si to už popsali v úvodu o formacích. Práce s touto položkou je zcela jasná a není třeba ji podrobněji pitvat.

Předposlední položka Quick Setting je vhodná pro případy, kdy chcete rychle použít některou předdefinovanou taktiku týmu a nechcete se s jejím nastavením moc párat. Typicky třeba v okamžiku, kdy se váš tým ujímá vedení a chcete se zaměřit na čistě obrannou hru, česky „betonování“. Ze seznamu si prostě zvolte položku která nejlépe odpovídá tomu, jak zamýšlíte hrát a je to. Balanced = vyvážená hra, Defense only = pouze obrana, All attack = všichni útočte, Counter attack = hra na rychlé protiútoky, Side Attack = vedení útoků po křídlech, Centre Attack = útočení středem pole a Forwards Press je zapojení útočníků do obranné hry, kteří se pak snaží tlačit na obránce a sebrat jim míč už v zárodku akcí.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Úplně poslední položka Stock slouží k uložení všech provedených nastavení do profilu, který si pak kdykoli později můžete rychle načíst. Pro každý tým je možno těchto profilů uložit až deset, což by mělo stačit i ortodoxním puntičkářům. Ukládá se tak, že nejprve označíte a klepnete na vlaječku „Now in use“ a poté si vyberete pozici, kam chcete aktuální nastavení uložit. Pokud se budete chtít vrátit do původních nastavení pro daný tým, označte a nakopírujte do některé z pozic vlaječku označenou jako Default. Uložené pozice jde samozřejmě i mazat.

 Taktické tipy na závěr

- Používejte taktickou přípravu před každým zápasem. Samozřejmě nejde o to pokaždé všechno editovat, ale vytvořte si několik profilů a ty kombinujte a případně mírně upravte podle aktuálního soupeře a jeho formace.

- Zjistěte si informace o soupeři. Proti slabším se hodí aplikovat třeba vysoce útočnou hru s vysokým tlakem, kdy po vytvoření náskoku se trochu stáhnete do normálu, případně při dvoubrankovém vedení se zaměříte jen na obranu.

- Jednou ze strategií používaných proti silnějšímu soupeři jsou protiútoky (Counter Attack). Využívá se momentu překvapení, kdy vás silný soupeř tlačí, a vy se v okamžiku, kdy mu seberete míč, pokusíte dlouhým odkopem či centrem dopředu rychle přenést hru do útoku a zaskočit nezformovanou obranu. Dobré je v tomto případě nasadit některého z rychlých útočníků a hru pak vést přes něj.

- Zjistěte o svém týmu co nejvíc. Je dobré třeba vědět, kde máte hráče rychlé, pro vedení útoků a samostatných úniků.

- Porovnejte před zápasem rozestavení svoje se soupeřovým a tomu přizpůsobte strategii. Má-li slabé některé křídlo, umístěte tam své rychlé hráče a veďte útoky tudy.

- Zvykněte si na přepínání strategií během hry (L2 + příslušné tlačítko). Jelikož se vám nezobrazí název strategie, ale jen jeho symbol, nastavte si je mnemotechnicky (třeba levé tlačítko = útok po levém křídle, pravé = útok po pravém, přední = protiútok, zadní = bránění).

Obrázek zdroj: tisková zpráva - Nevyčerpávejte se zbytečně. Nejde o to neustále sprintovat. Přepínejte mezi hráči, kteří jsou pro bránění výhodně postavení, namísto běhání jedním člověkem přes celé hřiště. Doporučuji nastavit manuální přepínání mezi hráči.

- Šetření sil při příznivém výsledku se vyplatí i tehdy, máte-li zapnuto přenášení únavy do dalších zápasů. Totálně vyždímaní hráči se zdaleka tak dobře nezotaví.

- V případě zvratu neváhejte použít některou z předdefinovaných rychlých voleb (All Attack když prohráváte, Defense only při snaze udržet výsledek atd.)

- Střídejte. Máte možnost vystřídat minimálně tři (v přátelácích až sedm) hráče, tak toho využijte. Zjistěte, kteří hráči jsou už unavení anebo kde potřebujete sestavu posílit a podle toho tým posilte z dostupných rezerv.

- Naučte se manuálně měnit obranné/útočné pojetí hry (L2 + R2, L2 + R1).

- V turnajích hraných dvoukolově nastupujte do odvety s ohledem na předchozí výsledek. Nejde vždycky o to vyhrát a vrhat se bezhlavě do útoků, když stačí bránit předchozí náskok a šetřit síly.

- Při standardních situacích stavte ty správné hráče. Například při zahrávání přímých kopů často záleží na tom, kterou nohou bude hráč kopat. Využijte možnosti tohoto hráče před exekucí v klidu vybrat, ať je šance na úspěch co největší.

- Reagujte na situaci na hřišti. Zraní-li se soupeřův hráč nebo mu někoho vyloučí, využijte jeho slabé místo a veďte akce tudy.

Obrázek zdroj: tisková zpráva - Zahrajte si jen jako trenér. Zkuste zažít ten pocit, kdy sedíte na lavičce a můžete jen komandovat, měnit taktiky a střídat hráče bez možnosti skočit na trávník - je to výborná herní možnost. Chcete-li, můžete pak kdykoli skočit do menu hry a v Player Settings si zase ovládání hráčů zapnout.

- Nepodceňujte trénik a drillujte dostupné formy ovládání, přihrávek, střelby i zahrávání standardních situací.

- Hrajte kombinačně, je to mnohem účinnější než snaha o rychlý přechod do útoku, který vyjde jen výjimečně.

- Naučte se používat radar. Je velký právě proto, aby byl přehledný a dalo se s jeho pomocí orientovat. Pro vlastní hru používám kameru Wide, která mi přijde nejšikovnější.

- Kličkováním nuťte soupeře faulovat. Vytvoříte si tak standardní situace, které dovolí v relativním klidu vytvořit brankové příležitosti.

- U přímého kopu není nutné vždy pálit rovnou na bránu. Často je lepší pokusit se míč nacentrovat do vápna a odtud zakončit.

- Je-li čas, udělejte golmanovi kličku například naznačením střely.

- Při bránění rohů vybíhejte golmanem pro centry. Vybíhání použijte i při hrozícím soupeřově samostaném úniku. Ruční vyběhnutí často pomůže zmenšit střelecký úhel a hodí se i při viditelné snaze o střelbu z hranice vápna a vůbec tehdy, kdy cítíte potřebu se s golmanem lépe postavit.

- U autových vhazování slouží tlačítko L1 k přivolání dalšího hráče, ať už při exekuci, taki při bránění autu soupeřova.


Master League

Obrázek zdroj: tisková zpráva Ještě několik vět ztratím o základním principu režimu Master League. Jedná se o běžnou ligovou soutěž (můžete si vybrat z několika nabízených), hranou za tým, jenž si rovněž sami vyberete. Bez ohledu na to, jaký tým jste si zvolili, dostanete na začátku vždy stejnou sestavu a začínáte sezónu v druhé lize zvolené soutěže. Je to proto, abyste začli s hodně slabým týmem a zakusili, jaké to je hrát proti silnějším. Tomu samozřejmě přizpůsobte hru a strategie. Nezapomeňte na možnost se s týmem a jeho schopnostmi co nejlíp seznámit v tréninku.

Princip fungování Master Leaguje je pak v kostce takový, že se snažíte umístit v ligové tabulce co nejlépe a když pánbuh dá, postoupit do ligy první. To ale není zdaleka vše, neboť jsou k dispozici i čtyři poháry, v nichž si zahrajete ale opět pouze tehdy, splníte-li jejich kritéria – prostě jako v reálu. K tomu přibývají i přátelské zápasy mezi sezónami v přípravném období a nezapomnělo se ani na možnost svůj ligový tým stavět do přáteláků a tak jej testovat proti rozmanitým soupeřům (je to ta zcela poslední položka v seznamu týmů při nastavování přáteláku).

Master League je výborně zpracovaný systém, v němž najdete kromě vysvětlivek i spoustu důležitých a zároveň přehledně uspořádaných informací jak o klubech, tak i o samotných hráčích. Posílení týmu funguje dvěma způsoby – buď lze trénovat mladé talenty a vylepšovat jejich atributy, anebo nákupem a výměnou lepších hráčů. Pro transakce dostáváte speciální kredity, například za vítězství v utkáních, umístění v pohárech atd. K systému kreditů doplním podstatný detail – s kredity lze v průběhu sezóny jít i do mínusu, konkrétně až na hodnotu -9999. Na konci sezóny ale musí být váš klub v zisku, jinak automaticky končí. Tolik aspoň to nejdůležitější do začátku.

 Několik odkazů na závěr
Kosmetický nedostatek v podobě neoficiálních názvů týmů, jmen hráčů a s tím související oblečení lze editovat ručně implementovaným editačním módem. Jelikož jsou i jiné nástroje a možnosti, přikládám odkaz na již hotový balík (42 MB, přímý link na lokální mirror), jenž vám upraví vše zmíněné a navíc otevře všechny bonusy. Jelikož tento doplněk prochází častou aktualizací, odkážu vás na webová fóra stránek www.pesfan.com, kde v sekci věnované PC verzi najdete vždy aktuální verzi společně s dalšími důležitými informacemi. Spoustu dalších přídavků pro PES3 pak naleznete v naší sekci downloadů.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Jiné zajímavé stránky věnující se PES3 jsou na www.pesinsight.com. Zde je třeba šikovná sekce Trick and Moves v levém menu Pro Evo Soccer 3, kde je popis řady fint a speciálních pohybových možností, včetně krátkých videoukázek. Na této adrese pak najdete detailní popis ovládání hry. No a nezapomeňme ani na české stránky www.fifacz.com, které se nyní už nezabývají pouze sérií FIFA, ale s nástupem PES 3 se tam objevují všechny podstatné novinky i o této hře, samozřejmě v naší mateřštině.

A na plný konec ještě poslední odkaz na web www.proevolutionline.com, kde se objevují mimojiné i různé utility pro editaci jak databáze hráčů a týmů, tak i programy pro import a export dresů, hudby a dalšího herního obsahu.

Stáhněte si: Demo, Patch, Tiscali videa, Trailer, Cheaty, Přídavky pro plnou verzi nebo demo a průvodce ovládáním

Související články: Recenze (11/2003), Tipy 1.díl, Novinky, Kauza s šedým dovozem PES3 & SH3

Linky: Fanouškovská stránka o hřeMickey Mouse
autorovi je 34 let, pracuje jako grafik na volné noze, hrami se zabývá od dob osmibitů, zaměřuje se hlavně na akční a sportovní hry nebo ty s podporou multiplayeru (všechny články autora)


 
 
Mickey Mouse

Nejnovější články